Wielu polskich przedsiębiorców wciąż obawia się wejścia na afrykański rynek. Dlaczego to błąd tłumaczył w rozmowie z wnp.pl podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego  Jerzy Pietrucha, prezes Grupy Pietrucha.

- Obawy wynikają przede wszystkim z braku wiedzy – uważa Jerzy Pietrucha wskazując, że Afryka jest atrakcyjnym miejscem dla robienia biznesu przedsiębiorców wielu branż. - Dla naszej firmy działającej w sektorze inżynierii lądowej i wodnej przesłanką dla obecności na tym rynku było to, że Afryka stała się dzisiaj olbrzymim plac em budowy. Realizowane są gigantyczne inwestycje infrastrukturalne nie tylko w skali poszczególnych państw, ale i całych regionów – stwierdził prezes Grupy Pietrucha, dodając, że Afryka ma duży biznesowy potencjał dla takich branż jak rolnictwo i przemysł spożywczy, ale także sektor ICT.

Grupa Pietrucha stworzyła już w Afryce dwa przyczółki – w Nigerii i Rwandzie. – Z Nigerii obsługujemy naszych partnerów i przedstawicielstwa w Afryce Zachodniej, natomiast Rwanda jest naszym przyczółkiem w Afryce Wschodniej, atrakcyjnej z punktu widzenia realizowanych tam inwestycji – m.in. budowy korytarza transportowego Północ-Południe łączącego Afrykę Centralną i Południową – tłumaczył Jerzy Pietrucha.