EEC 2018

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
Przemysław Zakrzewski

Przemysław Zakrzewski

Firma: Polskie Centrum Rozwoju Oprogramowania ABB

Stanowisko: dyrektor

W latach 2009-2013 zbudował od podstaw działu usług rozwoju i utrzymania aplikacji dla dywizji w grupie ABB w ramach Centrum Systemów Informatycznych – komórki organizacyjnej złożonej z ponad 120 konsultantów biznesowo-programistycznych dostarczających strategiczne systemy dla całego łańcucha wartości w ramach dywizji produktów energetyki oraz dywizji systemów energetyki w grupie ABB. Powstający dział, poprzez swoje kompetencje rozwijał cały proces rozwoju oprogramowania,zarządzania projektami, budowania jakości i wdrażania rozwiązań po stronie klienta. Rozwój działu odbywa się w trzech głównych kierunkach: ABB commercial software, product and domain management, architecture.

W latach 2013-2015 Przemysław Zakrzewski był związany z ABB Polska jako CIO (Chief Information Officer – szef działu informatycznego), koncentrując się nad stworzeniem i wdrożeniem innowacyjnej strategii rozwoju departamentu, ludzi i systemów IT w kraju. Stworzył mocne i solidne podwaliny pod kulturę „ciągłego udoskonalania” z silnym naciskiem na uwypuklenie organizacji IT, jako wymaganego filaru wspierania wzrostu i transformacji biznesu. Wprowadził elastyczność i sprawność w sourcingu aktywności.

Dzięki klarownej strategii IS zorientowanej na klienta organizacja poprawiła zarządzanie projektami i usprawniła procesy utrzymania aplikacji oraz wspierania klienta końcowego. W tym czasie utworzył biuro zarządzania dostawcami usług wewnętrznych i zewnętrznych.


Zdobył tytuł Diament CIO „Vox populi – vox CIO” w 2015 r.

Od 2016 stoi na czele Polskiego Centrum Rozwoju Oprogramowania grupy ABB, które tworzy oprogramowanie na klientów firmy z rynku energii elektrycznej na całym świecie: tworzy systemy i rozwiązania obsługujące elektrownie, zapewniające przesył i dystrybucję energii, kontrolę produkcji energii.

Współodpowiedzialny za rozwój i utrzymanie chmurowej platformy ABB Ability będącej podstawą cyfrowych rozwiązań i IoT grupy ABB.

 

Bierze udział w sesjach:

 • Polskie drogi do przemysłu 4.0 – fakty i mity

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Polskie drogi do przemysłu 4.0 – fakty i mity

  • Strategie wdrażania nowych rozwiązań na poziomie branż i firm
  • Przykłady zastosowania rozwiązań 4.0: IoT (Internet rzeczy), automatyka, robotyka
  • Koszty implementacji. Wsparcie, finansowanie, współpraca
  • Polski potencjał Przemysłu 4.0. Szanse na „przeskoczenie” etapu, na którym są rozwinięte gospodarki Europy Zachodniej
  • Jakie warunki trzeba spełnić? Jakie atuty mamy do wykorzystania?
  • Kadry dla przemysłu przyszłości. Rola edukacji i „czynnika ludzkiego”

  Polskie drogi do przemysłu 4.0 – fakty i mity

Na telefony z systemem Android oraz iOS. Twój niezbędnik gościa EEC. Pobierz już dziś!