EEC 2018

Inwestorzy obawiają się, czy w sporze np. z fiskusem mogą liczyć na niezależność sądu - mówił podczas jednej z sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego Maciej Dyjas z Griffin Real Estate. - Takie opinie są dla nas krzywdzące. Nie będziemy ciągle udowadniać, że "nie jesteśmy wielbłądem" - odpowiadał Marcin Ociepa, wiceminister w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

- Dyskusja na temat praworządności w Polsce ma wymiar polityczny. Jednak inwestorzy pytają nas, czy np. w sporze z fiskusem mogą liczyć na niezależność sądu. I to się robią już problemy gospodarcze, a nie polityczne - mówił Maciej Dyjas podczas sesji "Polska-Niemcy - perspektywy relacji gospodarczych.

Wymiana prezesów sądów w Polsce nie może być mylona z odbieraniem sądom niezawisłości. Sam fakt, że musimy o tym zapewniać, jest dla nas bardzo krzywdzący. Nie będziemy udowadniać, że "nie jesteśmy wielbłądem" - opowiadał Marcin Ociepa, wiceminister w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Według wszelkich danych inwestycje zagraniczne w Polsce spektakularnie rosną. To dowód na to, że jest zaufanie zagranicznych przedsiębiorców do polskiej gospodarki i do państwa. To są fakty. Jeżeli ktokolwiek będzie się obawiał inwestowania w Polsce ze względu na ten czarny PR, to musi wiedzieć, że na jego miejsce przyjdą inni.

Na telefony z systemem Android oraz iOS. Twój niezbędnik gościa EEC. Pobierz już dziś!