Relacje gospodarcze Chiny-Polska

AW/portalspozywczy.pl
Fot. PTWP

Polska jest bardzo ważnym partnerem Chin w Europie Środkowo-Wschodniej, obie strony skorzystają na tej współpracy - przekonywali prelegenci debaty „Relacje Gospodarcze Chiny-Polska”, która odbyła się 11 maja podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Podczas dyskusji wskazano także najważniejsze bariery obecnej współpracy.

- Relacje polsko-chińskie się rozwijają i polepszają, zarówno polityczne, jak i gospodarczo. Oba kraje skorzystają na projekcie „Jeden pas i jedna droga” - stwierdziła podczas EEC 2017 Liu Lijuan, radca ekonomiczno-handlowy Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

GALERIA  11 ZDJĘĆ

W podobnym tonie wypowiedział się Xia Bin, dyrektor Bank of China (oddział w Warszawie): - To bardzo gorący temat i w  Polsce, i w Chinach. Chiny otwierają się na Polskę. W regionie Europy Środkowo-Wschodniej jest ona najważniejszym partnerem. To szansa dla tutejszych przedsiębiorców, by wejść na chiński rynek - podkreślał dyrektor Bank of China.

Zaznaczył też, że chińskie firmy pojawiają się coraz chętniej w Polsce. - Po raz pierwszy zjawiło się u nas tyle delegacji z Chin. Współpraca ma świetlaną przyszłość. Skorzystają na niej obie strony - przekonywał Xia Bin podczas debaty „Relacje Gospodarcze Chiny-Polska”.

Wojciech Fedko, członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, przyznał, że  przy skali rynku chińskiego potencjał do inwestycji jest ogromny. Odnosi się to do każdej branży. - To pole popisu dla polskich przedsiębiorców - stwierdził. Dodał jednocześnie, że w tym biznesie ważne są rzeczywiste możliwości eksportowe polskiego: - Jeden czy dwa kontenery to nie jest ilość, która pozwalałaby się rozwinąć - zaznaczył.

(...)


Czytaj więcej w serwisie PortalSpozywczy.pl

« POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie