EEC 2019

Rewolucja technologiczna

Tomasz Klyta

Za kilka lat świat będzie zupełnie inny. Już dziś szacuje się, że dzięki nowym technologiom zniknie nawet 30 proc. obecnych zawodów. W jakim kierunku zmierza rewolucja technologiczna? Jak zmieni nasze życie? Jakie będą jej skutki? Jak wesprzeć tych, którzy poniosą jej największe koszty? Na takie pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy debaty "Rewolucja technologiczna" na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

    GALERIA  11 ZDJĘĆ

  • - Rewolucja technologiczna czy jakakolwiek inna charakteryzuje się radykalizmem. Jest to coś, co nas zaskakuje i na co nie zawsze jesteśmy przygotowani. Kolejne cechy rewolucji to zmiany w sposobie produkcji towarów czy dostarczaniu usług, które są nam znane. Z kolei rewolucja produktowa dostarcza nowych, nieznanych dotąd produktów - powiedziała Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

  • Tak naprawdę żyjemy już w innej rzeczywistości. We wszystkich obszarach technologicznych postęp jest ogromny - mówi Tomasz Domogała, przewodniczący rady nadzorczej TDJ SA.

  • W moim przekonaniu będzie po prostu szybciej, prędzej, jeszcze lepiej. To co wytwarzamy, nie jest już istotnym elementem, bo jesteśmy w stanie stworzyć wszystko.  - zauważył Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Bank Śląski SA.






Ponadto w dyskusji wzięli udział Dominika Bettman, prezes zarządu Siemens Sp. z o.o., Tomasz Domogała, przewodniczący rady nadzorczej TDJ SA, Gabriele Grom, wiceprezes MSD w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE Cluster), Justin Yifu Lin, były główny ekonomista i starszy wiceprezes zarządu Banku Światowego, Otto Preiss, Chief Operating Officer Digital, Group SVP, ABB oraz Ramzi Ben Romdhane, prelegent Singularity University, Francja.

« POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie