EEC 2019

Start-upy w Polsce

PulsHR.pl

Rywalizacja o najlepszych pracowników. Wysokie koszty pracy. Finansowanie na zbyt niskim poziomie czy skomplikowane sięganie po dotacje. Znikoma liczba aniołów biznesu. To przykłady problemów, z jakimi muszą sobie radzić polskie start-upy.

Ekosystem start-upów w Polsce można porównać do wyławiania najlepszych z najlepszych spośród społeczeństwa. - Pytanie jak stworzyć sieć, która pozwoli złowić więcej niż jednego Lewandowskiego czy Małysza - zastanawiali się uczestnicy debaty "Start-upy w Polsce" zorganizowanej w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego 14 maja 2018 r.

GALERIA  9 ZDJĘĆ

Jednym z wątków poruszonych podczas dyskusji były zasady finansowania start-upów. Eksperci wskazywali m.in., że prywatne firmy nie do końca są zainteresowanie inwestowaniem w startu-upy, gdy ich najsłabsze zespoły tracą na inwestycjach nawet 50 proc. - To pokazuje jak ważny jest wybór dobrego zespołu oraz postawienie na ich rozwój i dokształcanie się - mówił o zasadach finansowania Maciej Ćwikiewicz, prezes zarządu PFR Ventures. 

Pojawiła się również kwestia wysokości finansowania tego typu działań. Zdaniem prezes Startup Poland Julii Krysztofiak-Szopy, środki, które mają pomóc w "hodowaniu" mitycznych jednorożców, są dużo niższe w Polsce niż za granicą.

W sesji wzięli udział: Julia Krysztofiak-Szopa, prezes Startup Poland, Maciej Ćwikiewicz, prezes zarządu PFR Ventures, Tomasz Hanczarek, przewodniczący rady nadzorczej Work Service, Jarosław Królewski, CEO w Synerise, Aleksander M. Nawrat, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Bogdan Traczyk, prezes zarządu Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju oraz Dariusz Żuk, prezes Business Link. Zobacz zapis wideo debaty

« POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie