EEC 2019

Rewolucja w handlu

dlahandlu.pl
Fot. Adobe Stock/PTWP. Data dodania: 20 września 2022

Przyjemność z dokonywania zakupów i wygoda - to dwa kluczowe elementy, które definiują zakupy w handlu detalicznym i których nikt nie może zaniedbywać, bez względu na to, jaki segment branży detalicznej reprezentuje. To właśnie dostarczanie wygody i pozytywnych doświadczeń klientom są celem wdrażania innowacji i nowoczesnych technologii - mówili uczestnicy debaty ,,Rewolucja w handlu", która odbyła się podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Jak oceniał Marcin Dobek, współzałożyciel i dyrektor operacyjny Pricing Tags oraz współzałożyciel i członek rady nadzorczej TakeTask, zarówno w e-commerce, jak i na rynku tradycyjnym kluczem dla rozwoju będzie dostarczanie klientom przyjemności z robienia zakupów. Cena będzie odgrywać coraz mniejszą rolę, ponieważ bogacimy się i zarabiamy coraz więcej. - Kilka sieci postawiło na to by zachęcać klientów do przychodzenia do sklepów, między innymi sieci dyskontowe, które przyciągają asortymentem non-food, produktami do majsterkowania czy markami własnymi - mówi Marcin Dobek.

GALERIA  10 ZDJĘĆ

Zgadzał się z nim Jakub Kłoczewiak, Customer Experience Director w firmie Allegro. - Ważnym elementem jest nasze podejście do wygody. Chcemy robić zakupy coraz łatwiej, szybciej, chcemy by były coraz bardziej dostępne. Chcemy mieć sklepy blisko, chcemy zrobić zakupy wracając z pracy do domu, w czasie jazdy, a nie jadąc za miasto do dużego hipermarketu, jak to było 10-15 lat temu - mówił.

Jak zaznaczył, 20 proc. transakcji na Allegro jest dokonywana w nocy. - Wygoda, oprócz dostawy, która jest fundamentalna, oprócz kanałów płatności, co do których klienci muszą być pewni, że zadziałają i są bezpieczne, to także dowolny moment, w którym te zakupy można zrobić – ocenia przedstawiciel firmy Allegro.

Podkreślił, że jego firma wprowadza zmiany w sposobie kontaktowania się z klientami. Jeszcze do niedawna z zarządzającymi platformą Allegro można było się skontaktować tylko mailowo. - To jest słaby kontakt, bo jeśli mamy 27 mln klientów, to czasami występują różne problemy. Dlatego wprowadzamy zmiany. Wdrożyliśmy już nowoczesny system CMR, otwieramy nowe kanały kontaktu, np. czat, który na razie testujemy na pewnej grupie klientów. Niemal podwoiliśmy liczbę osób do obsługi klienta, na maile odpowiadamy przeciętnie w dwie godziny. Rozpoczynamy kontakt telefoniczny w systemie, w którym klient zamawia rozmowę, a pracownik do niego oddzwania – wymieniał Jakub Kłoczewiak.

Rafał Kroczak, dyrektor Biura Analiz Metropolitan Investment zauważył, że centra handlowe powoli przestają być wyłącznie centrum zakupów, a zaczynają być centrum „leasure and entertainment”. W pewnym momencie może stać się tak, że handel będzie już tylko dodatkiem. Czytaj więcej

« POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie