EEC 2019

Jaka jest rola młodych w kształtowaniu Europy? Jak młodzi widzą Europę za 10 lat?

PulsHR.pl
Fot. Adobe Stock/PTWP. Data dodania: 20 września 2022

Podczas debaty na Europejskim Kongresie Gospodarczym poświęconej przyszłości młodych mocno oberwało się systemowi edukacji, który nie przygotowuje do bycia odpowiedzialnym obywatelem. Koncentruje się za to na przekazywaniu wiedzy, głównie teoretycznej. Generalnie z rozmowy wyłania się obraz pokolenia otwartego na świat, które ceni sobie możliwość samorealizacji w różnych jego zakątkach.

Młodych ludzi wyróżnia dzisiaj otwarte myślenie, otwartość na świat, a także różnorodność i przywiązanie do wolności - mówi prof. Robert Tomanek, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Słabo uczestniczą jednak w życiu obywatelskim, bo, jak twierdzą, nie dostrzegają, by ich głos miał znaczenie. Nie jest aż tak źle. Z badań w ramach projektu Dialog Usystematyzowany wynika, że ok. 1/3 postulatów przedstawianych przez młodych znajduje odzwierciedlenie w unijnych rezolucjach.

GALERIA  10 ZDJĘĆ

- Nie patrzę tylko na Europę, patrzę na świat. Europa nie przykuwa naszej uwagi; do Rzymu mogę jechać w weekend. Myślimy szerzej - o innych kontynentach i globalizacji - zwraca uwagę Piotr Trąbski, przedsiębiorca internetowy, dziennikarz i podróżnik, autor projektu Digital Student, nawiązując do głównych pytań sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego pt. "Jaka jest rola młodych w kształtowaniu Europy? Jak młodzi widzą Europę za 10 lat?" - Musimy być w świecie ambasadorem uniwersalnych wartości - dodaje. Czytaj więcej na www.PulsHR.pl

« POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie