EEC 2019

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
 Agnieszka Skorupińska

Agnieszka Skorupińska

partner, lider praktyki prawa ochrony środowiska w Polsce oraz w Europie Środkowo–Wschodniej

Agnieszka Skorupińska jest adwokatem z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym w zakresie prawa ochrony środowiska. Doradza przedsiębiorstwom w aspektach regulacyjnych, projektach inwestycyjnych oraz w aspektach środowiskowych transakcji nieruchomościowych, transakcji fuzji i przejęć oraz procesów finansowania. Z sukcesem od lat reprezentuje także klientów w skomplikowanych postępowaniach administracyjnych i sądowych dotyczących prawa ochrony środowiska.

Doświadczenie Agnieszki Skorupińskiej obejmuje projekty z zakresu climate change (zmian klimatu), w tym kwestie związane z emisją CO2, (EU ETS), ochroną powietrza, w tym dostosowanie do standardów emisji określonych w konkluzjach BAT oraz w Dyrektywie MCP, gospodarowanie odpadami i wodami, uzyskiwanie i zmiany pozwoleń środowiskowych w tym pozwoleń zintegrowanych, historycznego zanieczyszczenia gruntów i wód gruntowych, szkód w środowisku oraz ocen oddziaływania na środowisko.

Jako doradca skutecznie reprezentowała spółki z sektora energetycznego, chemicznego, budowlanego, odpadowego, FMCG, wodociągowego i kanalizacyjnego, odnawialnych źródeł energii, górniczego, samochodowego, odzieżowego i spożywczego.

W 2014 roku została wyróżniona w Rankingu Dziennika Gazeta Prawna „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra”. W prestiżowym rankingu Chambers Europe rekomendowana jako prawnik specjalizujący się w prawie ochrony środowiska nieprzerwanie od 2013 roku.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie