EEC 2019

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
 Andrzej Mochoń

Andrzej Mochoń

Firma: Targi Kielce SA

Stanowisko: prezes zarządu

Prezes Zarządu Targów Kielce (od 2006 roku), Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec, Kanclerz Loży Świętokrzyskiej BBC. Od maja 2016 roku jest prezesem CENTREXU – Międzynarodowego Stowarzyszenia Statystyki Targowej. Stoi na czele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Organizatorów Targów.

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Tytuł doktora geologii uzyskał na Uniwersytecie Warszawskim. Pochodzi z Jarosławia. Z Kielcami związany jest od roku 1980, gdy rozpoczął pracę jako wykładowca geologii na Akademii Świętokrzyskiej. Uczestniczył w organizowaniu i założeniu jednej z pierwszych niepublicznych szkół wyższych w mieście. Twórca Geoparku Kielce, instytucji promującej walory geologiczne miasta i tworzącej warunki do rozwoju turystyki. Jest wiceprzewodniczącym Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego. 

Należy do grona twórców znanego na świecie MSPO - Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który od 25 lat odbywa się w Targach Kielce. Jest również pomysłodawcą Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu. Jako szef spółki wystawienniczej Targi Kielce Andrzej Mochoń bierze udział w kreowaniu rynku targowego w kraju i jego wizerunku w Europie. W 2012 roku kapituła pierwszej edycji prestiżowego konkursu Dziennika Gazety Prawnej przyznała mu tytuł „Wizjonera”, za wizję i realizację projektu rozbudowy i modernizacji kieleckiego ośrodka wystawienniczo-kongresowego. Andrzej Mochoń był także prezesem Polskiej Izby Przemysłu Targowego, uczestniczy w pracach UFI – Międzynarodowego Stowarzyszenia Organizatorów Targów. 

Za swoją działalność, wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej, w 2015 roku prezes Andrzej Mochoń został odznaczony przez Ministra Spraw Zagranicznych medalem „Bene Merito”. Jako pierwszy cywil w Polsce został uhonorowany odznaką Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Został także odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem Zasłużony dla Obronności Kraju oraz Medalem Euroatlantyckim. 

Jest żonaty, ma czworo dzieci. Jego hobby to góry (zdobył m.in. Mont Blanc, i Kilimandżaro). Pasjonuje go fotografia. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Zdjęcia autorstawa Andrzeja Mochonia znalazły się na okładkach płyt kilku zespołów muzycznych, w tym jazzowych i folkowych. Na swoim koncie ma kilka wystaw fotograficznych. Włada pięcioma językami.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie