EEC 2019

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
 Anna Zalewska

Anna Zalewska

Stanowisko: minister edukacji narodowej

Minister edukacji narodowej  

Urodzona 6 lipca 1965 r. w Świebodzicach.

Poseł na Sejm RP VI, VII i VIII kadencji. Magister filologii polskiej, ekolog, menedżer oświaty, były Wicestarosta Powiatu Świdnickiego.

 

Praca w Sejmie RP:

Jako poseł pełniła funkcje wiceprzewodniczącej Komisji ds. Unii Europejskiej, Komisji Zdrowia, Komisji ds. Energii, przewodniczącej Parlamentarnego Zespołu ds. Energii Wiatrowej Bezpiecznej dla Ludzi i Środowiska.

Anna Zalewska jest jedną z najaktywniejszych parlamentarzystek na Dolnym Śląsku. Skutecznie zabiega o sprawy i ludzi. Od wielu lat wspiera prawnie i organizacyjnie protestujących przeciwko lokalizowaniu elektrowni wiatrowych w odległości zbyt bliskiej od zabudowań ludzkich.

Jako jedyna parlamentarzystka w okręgu wałbrzyskim zdecydowanie opowiadała się przeciwko likwidacji lokalnych placówek oświatowych - aktywnie współpracowała z nauczycielami, rodzicami i przedstawicielami związków zawodowych, reprezentowała ich stanowiska podczas rozmów z samorządowcami. W jej biurach poselskich, działających w każdym powiecie okręgu wałbrzyskiego, od wielu lat zapewniana jest stała pomoc prawna i interwencyjna dla mieszkańców.

W Prawie i Sprawiedliwości Poseł Anna Zalewska działa od 2003 r. W ciągu ostatnich 7 lat pełniła funkcję Prezesa Zarządu Okręgowego PiS. Jest liderem partii w okręgu wałbrzyskim.

 

Zamężna, dwie córki.  

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie