EEC 2019

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
 Arkadiusz Rudzki

Arkadiusz Rudzki

Firma: Skanska Property Poland

Stanowisko: dyrektor zarządzający

Arkadiusz Rudzki objął stanowisko dyrektora zarządzającego w Skanska Property Poland w styczniu 2016 r. Obecnie odpowiada za strategiczne decyzje dotyczące funkcjonowania spółki biurowej Skanska w Polsce.

Od objęcia stanowiska dyrektora zarządzającego przez Arkadiusza Rudzkiego, spółka co roku poprawia poziom wynajętej powierzchni biurowej. W 2016 r. Skanska wynajęła prawie 80 000 mkw, a w 2017 r. rekordowe ponad 100 000 mkw. W 2017 Skanska sprzedała 5 budynków biurowych za ponad 300 mln euro. Zarządzana przez Arkadiusza spółka stale powiększa portfolio gruntów o najatrakcyjniejsze działki na kluczowych rynkach w Polsce, skupiając się na centrach miast, a w Warszawie również planuje projekty poza ścisłym centrum. W 2018 r. Skanska weszła jako deweloper biurowy na kolejny, siódmy już rynek regionalny, rozpoczynając inwestycję w Gdańsku. Na początku II kwartału 2018 spólka realizuje prawie 200 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni do pracy w Polsce. Skanska jest liderem zrównoważonego rozwoju wśród deweloperów. Strategiczna decyzja o wzmocnieniu rozwoju biznesu opartego na dialogu społecznym umocniła Skanska na pozycji lidera w zakresie współpracy z lokalnymi społecznościami i NGO. Dzięki wsparciu Fundacji Integracja wszystkie projekty są realizowane z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami i będą ubiegać się o certyfikat Obiekt bez Barier. Projekt Spark, w którym znajdzie się siedziba główna grupy Skanska w Polsce, otrzyma jako pierwszy wymagający certyfkat WELL, który określa jakość powierzchni biurowej.

Arkadiusz dołączył do zespołu Skanska Property Poland w 2012 r. Jako dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków odpowiadał za stworzenie i realizację strategii spółki związanej z wynajmem oraz zarządzaniem nieruchomościami w portfelu spółki. Za jego kadencji Skanska jako jedyny deweloper powierzchni biurowych zbadała oczekiwania firm z branży nowoczesnych usług dla biznesu i stworzyła standard budynków biurowych dopasowanych do ich potrzeb. Arkadiusz jest jednocześnie członkiem zespołu zarządzającego Skanska Commercial Development Europe – spółki odpowiedzialnej za realizację inwestycji w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech. Arkadiusz jest odpowiedzialny za obszar zrównoważonego rozwoju na poziomie Europy Środkowo-Wschodniej.

Arkadiusz Rudzki posiada niemal 20-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości, które zdobywał pracując dla wiodących instytucji finansowych, firm doradczych oraz funduszy private equity związanych z tym sektorem.

Spółka biurowa Skanska w Polsce wyznacza standardy innowacyjnego budownictwa i tworzenia innowacyjnego środowiska pracy. Wprowadza autorskie oprogramowanie Connected by Skanska, które będzie zintegrowane ze wszystkimi nowymi projektami biurowymi na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. 

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie