EEC 2019

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
 Gabriele Grom

Gabriele Grom

Firma: MSD

Stanowisko: Public Policy Lead Mid-Europe Region

Gabriele Grom jest doświadczoną ekspertką w branży farmaceutycznej z prawie 30-letnim stażem. Rozpoczęła karierę w MSD w Austrii w 1995 r., zajmując następnie różne stanowiska związane z marketingiem i sprzedażą, zanim w 2004 r. przeniosła się do globalnej organizacji marketingowej w USA. Po powrocie do Europy w 2007 r., Gabriele pełniła funkcję dyrektora zarządzającego MSD Węgry, a następnie MSD Austria. W 2015 roku została powołana do kierowania regionem CEE, który obejmował takie kraje jak Polska, Rumunia, Węgry, Czechy, Słowacja i Ukraina.

Ze względu na szerokie kontakty z interesariuszami i decydentami, Gabriele Grom w maju 2021 r. objęła funkcję dyrektora ds. polityki publicznej złożonego z 31 krajów regionu Mid-Europe. Na tym stanowisku jest odpowiedzialna za opracowywanie strategii, formułowanie stanowisk oraz planów dotyczących kluczowych produktów i obszarów polityki MSD. Jej głównym celem jest łączenie krajowych i regionalnych interesariuszy, wspieranie sojuszy i konsensusu wokół kluczowych celów polityki publicznej.

 

W kwietniu 2020 r. Gabriele Grom została pierwszą w historii przewodniczącą grupy zadaniowej EFPIA (Europejskiej Federacji Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych) na Europę Środkowo-Wschodnią. Jako przewodnicząca wprowadziła nowy format pracy grupy zadaniowej, kładąc nacisk na spójność i współpracę wokół priorytetów strategicznych.

 

Gabriele Grom, która posiada obywatelstwo niemieckie, uzyskała dyplom z farmacji na Uniwersytecie w Tybindze w Niemczech i jest certyfikowanym farmaceutą licencjonowanym przez rząd. Obecnie mieszka w Wiedniu w Austrii.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie