EEC 2019

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
 Grzegorz Tobiszowski

Grzegorz Tobiszowski

sekretarz stanu, Ministerstwo Energii, Polska, pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego

Urodził się 01.11.1965 roku w Rudzie Śląskiej.

Jest absolwentem socjologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, na którym studiował także wybrane zagadnienia ekonomii, oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania i marketingu w Polskiej Akademii Nauk. Posiada też dyplom zarządzania University of Central Lancashire.

W pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych pracował w fabryce maszyn górniczych oraz w wydziale kredytów w Banku Śląskim. Był radnym Rudy Śląskiej w 2 i 3 kadencji. Pełnił funkcje delegata do sejmiku woj. śląskiego, był wiceprezydentem miasta Ruda Śląska oraz pełnomocnikiem prezydenta ds. rozwoju w latach 1995-2000. Był też prezesem Zarządu Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Zasiadał w radach nadzorczych: Rudzkiej Agencji Rozwoju Inwestor, Zakładu Gospodarki Komunalnej w Piekarach Śląskich. Nieprzerwanie od 2005 roku sprawuje mandat poselski w Sejmie RP. Pracował w komisjach: infrastruktury; rozwoju przedsiębiorczości oraz gospodarki, w komisji ds. Unii Europejskiej, komisji nadzwyczajnej ds. energetyki i surowców energetycznych.

Od listopada 2015 r. jest wiceministrem Energii.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie