EEC 2019

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
 Grzegorz Żarski

Grzegorz Żarski

Firma: Towarowa Giełda Energii SA

Stanowisko: dyrektor rozwoju rynku i analiz

Dyrektor Biura Rozwoju i Analiz Rynku, Towarowa Giełda Energii S.A.

Grzegorz Żarski związany jest z sektorem energetycznym od 1993 r. Doświadczenie zdobywał jako makler giełd towarowych w Zakładzie Energetycznym w Legnicy, EnergiaPro i EnergiaPro Gigawat we Wrocławiu, gdzie współtworzył funkcje handlu hurtowego w spółkach.

W latach 2003-2017 aktywnie uczestniczył w tworzeniu nowych obszarów w TAURON Polska Energia S.A. takich jak zarządzanie ryzykiem i portfelem, a także analiz rynkowych oraz odpowiadał za ich reorganizację pełniąc kolejne funkcje kierownicze. W spółce TAURON Polska Energia pełnił obowiązki m.in. Dyrektora Zarządzania Portfelem oraz Dyrektora Wykonawczy ds. Analiz i Planowania. 

W latach 2016-2017 zasiadał w radzie nadzorczej Tauron Sprzedaż Sp. z o.o. pełniąc funkcję sekretarza, a w 2017 r. wiceprzewodniczącego rady nadzorczej MAGENTA Grupa Tauron Sp. z o.o. Od grudnia 2017 r. wykorzystuje swoje doświadczenie na Towarowej Giełdzie Energii S.A. pełniąc funkcję Dyrektora Biura Rozwoju i Analizy Rynku. 

Jako ekspert w zakresie rynku energii, paliw, systemu handlu emisjami i członek Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej oraz Towarzystwa Obrotu Energią brał czynny udział w pracach nad rozwojem i kreowaniem polskiego sektora energii.

Grzegorz Żarski w 1998 r. ukończył Politechnikę Wrocławską na kierunku przyrządy i systemy pomiarowe, jest także absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, gdzie w 2006 r. ukończył studia podyplomowe związane z zarządzaniem logistyką. Jest absolwentem programu MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, który ukończył w 2017 r.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie