EEC 2019

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
 Jadwiga Dyktus

Jadwiga Dyktus

Firma: Towarzystwo Finansowe „Silesia” Sp. z o.o.

Stanowisko: prezes zarządu

Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach, kierunki: Ekonomika i Organizacja Przemysłu oraz Organizacja i Zarządzanie. Ukończyła studia podyplomowe na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu firmami produkcyjnymi i holdingami
w podmiotach przemysłu stalowego, przetwórstwa metali kolorowych oraz prowadzących działalność finansową. Doświadczenie menadżerskie zdobyła jako m.in. jako wiceprezes ds. finansowych Huty Katowice S.A., wiceprezes Orzeł Biały S.A., prezes Huty Bankowej Sp. z o.o., prezes Carbo Holding sp. z o.o. Realizowała projekty doradcze dla spółek prowadzących działalność w sektorze prywatnym, z udziałem Skarbu Państwa i podmiotów samorządowych. Jako członek zwyczajny Stowarzyszenia Interim Management w Warszawie promuje ideę interim management w Polsce - formułę wykorzystywania doświadczeń menedżerskich praktykowaną w Niemczech i Wielkiej Brytanii od 30 lat.

Od 2016 roku jest prezesem Towarzystwa Finansowego Silesia Sp. z o.o. (wcześniej funkcję tę pełniła w latach 2006-2008) – spółki Skarbu Państwa biorącej udział w restrukturyzacji i finansowaniu dużych przedsiębiorstw o istotnym znaczeniu dla gospodarki państwa. Jest Przewodniczącą Rady Nadzorczej TORPOL S.A.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie