EEC 2019

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
 Kamil Bilczyński

Kamil Bilczyński

Firma: The Farm 51

Stanowisko: wiceprezes zarządu, dyrektor kreatywny, współzałożyciel

Kamil Bilczyński  - od 2001 roku zawodowo zajmuje się tworzeniem gier komputerowych oraz symulatorów pola walki. W swojej karierze zawodowej współpracował z wiodącymi polskimi studiami game-deweloperskim: City Interactive, People Can Fly, CD Projekt, The Farm 51 - tworząc światowej jakości projekty o międzynarodowym zasięgu: “Painkiller”, “Wiedźmin”, “Two Worlds II”, “Necrovision”, “Deadfall Adventures”, “Get Even”, “World War 3”.

W 2005 roku, wraz grupą przyjaciół, założył spółkę The Farm 51 - zajmującą się produkcją gier komputerowych na platformy PC oraz konsole, a także aplikacjami VR/AR dedykowanych rynkom B2B/B2C. W 2012 roku spółka The Farm 51 Group SA debiutuje na GPW i w kolejnych latach zyskuje status wiodącego studia game-deweloperskiego w Polsce.

Od 2004 roku ściśle współpracuje z uczelniami wyższymi : PJWSTK, Uniwersytetem Śląskim, Politechniką Śląską i Wyższą Szkołą Biznesu, w zakresie edukacji i kształcenia przyszłych twórców gier komputerowych. W 2013 roku rozpoczyna współpracę z przemysłem zbrojeniowym w tym z Polska Grupą Zbrojeniową, rozwijając innowacyjne programy szkolno-treningowe, dedykowane jednostkom mundurowym z szczególnym uwzględnieniem szkolenia jednostek specjalnych.

W 2016 razem z The Farm 51 zostaje zwycięzcą pierwszej edycji programu sektorowego GameINN - pozyskując grant na skonstruowanie nowatorskiego symulatora pola walki. W 2017 udaje się powtórzyć ten sukces, uzyskując dofinansowanie do projektu AUGOT – dedykowanego stworzeniu nowatorskich narzędzi moderskich dla graczy (UGC).

Od roku 2016 kieruje zespołem produkcyjnym “World War 3”, gry uznawanej za największy polski sukces w sektorze multiplayerowych gier akcji.

Kamil Bilczyński w The Farm 51 jest Dyrektorem Kreatywnym oraz Kierownikiem Badań i Rozwoju - koncentrując się na rozwoju gier z gatunku online-multiplayer oraz projektów naukowo-badawczych.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie