EEC 2019

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
 Krzysztof Pawiński

Krzysztof Pawiński

Firma: Grupa Maspex

Stanowisko: prezes zarządu

Krzysztof Pawiński jest współzałożycielem, współwłaścicielem oraz Prezesem Zarządu Grupy Maspex. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Edukację uzupełniał w Technische Uniwersitaet w Clausthal-Zellefeld w Niemczech. W 1996 r. uzyskał tytuł doktora nauk technicznych na Akademii Górniczo-Hutniczej. Od 1990 prowadzi własną działalność gospodarczą.

Grupa Maspex to jedna z największych firm w segmencie produktów spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej. W portfolio spółki są m.in. takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa, Plusssz oraz Relax, Rio Bucovina, River, Queens, Olympos, Apenta. W Polsce, Rumunii, Bułgarii, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, krajach Bałtyckich, czy na Bałkanach zajmują liderskie pozycje na rynku oraz należą do grona najbardziej cenionych w swoich kategoriach przez konsumentów.

Rocznie w kilkunastu zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce, w Czechach, Rosji, na Węgrzech, w Rumunii i w Bułgarii, Maspex produkuje 1,7 mld litrów soków, nektarów i napojów, 170 tysięcy ton makaronów oraz produktów instant i 135 tysięcy ton dżemów i przetworów. Produkty firmy trafiają do ponad 50 krajów na całym świecie i poza Antarktydą są na wszystkich kontynentach. Maspex w ciągu niemal 30 lat obecności na rynku, przeprowadził 19 akwizycji, w tym 11 za granicą. W 2018 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży firmy Maspex osiągnęły poziom 4,72 mld. zł.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie