EEC 2019

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
 Krzysztof Zamasz

Krzysztof Zamasz

Firma: Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Stanowisko: wiceprzewodniczący zarządu

Krzysztof Zamasz, pełnomocnik zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Rektora Politechniki Śląskiej i Akademi WSB Dąbrowa Górnicza ds. Współpracy z Afryką. Profesor nadzwyczajny Politechniki Śląskiej, doktor habilitowany nauk ekonomicznych. Członek Zarządu europejskiego funduszu inwestycyjnego Luma Holding, CEO LuNa Smelter Ltd. - wiodącego producenta cyny w Rwandzie. 

Odpowiada za strategiczne projekty w obszarze eksploracji i górnictwa na terenie Afryki Subsaharyjskiej, ze szczególnym uwzględnieniem rynków Rwandy, Ugandy, Burundi  i Demokratycznej Republiki Konga. Z sukcesem przeprowadził innowacyjny projekt hutniczy, dzięki któremu LuNa Smelter stała się pierwszym na terenie Afryki Środkowej i Wschodniej producentem i eksporterem cyny. 

Umiejętnie łączy pracę naukową z zarządzaniem kluczowymi dla rozwoju społeczno-gospodarczego inwestycjami. Rozwija współpracę międzynarodową pomiędzy wiodącymi Polskimi i Afrykańskimi Uniwersytetami. W swojej pracy badawczej koncentruje się wokół zagadnień związanych z ekonomiką energetyki, rynkiem energii, rynkiem mocy, przejęciem i konsolidacją spółek, innowacyjnością oraz zarządzaniem procesami logistycznymi. 

Wcześniej stał na czele największych polskich przedsiębiorstw surowcowo-energetycznych, odpowiadających za produkcję i dostawy energii elektrycznej do ok. 20 proc. Polaków: w latach 2008-2013 pełnił funkcję wiceprezesa w spółce Tauron Polska Energia, zaś w latach 2013-2015 był prezesem spółki energetycznej Enea. Jest autorem lub współautorem ponad 40 publikacji i ekspertyz naukowo-badawczych. 

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie