EEC 2019

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
 Marcin Adamczyk

Marcin Adamczyk

Firma: Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU SA

Stanowisko: prezes zarządu

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz menedżerskich studiów podyplomowych „Executive Studies in Finance" w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Ernst & Young Academy of Business. Z rynkiem finansowym jest związany od 19 lat.

Karierę zawodową zaczynał w 1998 w Banku BPH SA w Krakowie jako dealer obligacji skarbowych. Od 2002 do 2004 roku pracował w BRE Bank. Następnie przeniósł się do Londynu, gdzie pracował na stanowisku Senior Emerging Market Trader w DZ Bank oraz Vice President, Head of Emerging Europe Bond Trading w Grupie Nomura International.

Od 2008 do 2011 roku pełnił rolę Starszego Zarządzającego Portfelami Długu i Walut Rynków Wschodzących w szwajcarskim prywatnym banku Lombard Odier Investment Managers w Amsterdamie i Genewie. W latach 2011-2013 związany z MN, wiodącą na rynku holenderskim firmą zarządzającą aktywami funduszy emerytalnych, gdzie odpowiadał za politykę inwestycyjną funduszy w zakresie rynków wschodzących jako Senior Fund Manager.

Następnie do 2017 był związany z Grupą NN w Hadze, gdzie w ramach ING Investment Management, a później NN Investment Partners był Szefem Zespołu Rynków Lokalnych odpowiadającym za inwestycje na rynkach lokalnych oraz walutach krajów rozwijających się. Z Grupą PZU jest związany od kwietnia 2017 r.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie