EEC 2019

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
 Margareta Kassangana

Margareta Kassangana

Firma: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Dakarze

Stanowisko: Ambasador

Margareta Kassangana, ur. w 1975 r. w Warszawie

Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Republice Senegalu, Burkina Faso, Republice Gambii, Republice Gwinei, Republice Gwinei Bissau, Republice Mali, Republice Wybrzeża Kości Słoniowej i Republice Zielonego Przylądka,

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek stosunki międzynarodowe (1999), a także podyplomowych studiów z zakresu integracji europejskiej Uniwersytetu w Maastricht (2001).

Swoją karierę w administracji państwowej rozpoczęła w 1999r. w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Od 2001 pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

W latach 2004-2007 II i I sekretarz w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Biurze ONZ i organizacjach międzynarodowych w Genewie, gdzie zajmowała się problematyką humanitarną, uchodźców i migracji.

W latach 2007- 2011 ekspert w Komisji Europejskiej w Brukseli, w Dyrekcji Generalnej ds. stosunków zewnętrznych, a po wejściu w życie Traktatu z Lizbony i utworzeniu Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych tamże, zajmując się współpracą z ONZ w dziedzinach, takich jak prawa kobiet i dzieci, rozwój społeczny, edukacja, praca i kultura.

Od listopada 2013 do sierpnia 2015 wicedyrektor Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu, odpowiedzialna za współpracę z krajami Afryki Subsaharyjskiej, relacjami z Izraelem i Palestyną.

W sierpniu 2015 objęła stanowisko zastępcy Stałego Przedstawiciela przy Narodach Zjednoczonych w Nowym Jorku, gdzie zajmowała się przede wszystkim kampanią Polski do Rady Bezpieczeństwa, a także operacjami pokojowymi.

 Języki : Polski, Angielski, Francuski 

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie