EEC 2019

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
 Roman Kusz

Roman Kusz

Firma: Naczelna Rada Adwokacka

Stanowisko: przewodniczący, Komisja Wizerunku Zewnętrznego i Ochrony Prawnej

Adwokat, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach i Naczelnej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Ukończył  Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach. W latach 90-tych przewodniczący Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Śląskiego  oraz członek władz Krajowych NZS.

Od 1997r. czynnie wykonuje zawód adwokata. W  2001 r. został wybrany na członka   Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach  i od tego roku  aktywnie działa na rzecz Samorządu Adwokackiego. W 2007 wybrany  na  Dziekana Izby Katowickiej  , którą to funkcję  pełnił do 2013 roku. Inicjator  wielu działań  Śląskiej Palestry   na cele społeczne,  które to  są  realizacją głównego zadania adwokatury jakim jest  udzielanie pomocy prawnej, współdziałanie w ochronie praw i wolności obywatelskich, a także współdziałanie w kształtowaniu i stosowaniu prawa. W 2016 roku ponownie wybrany Dziekanem Izby Adwokackiej w Katowicach, którą to funkcję pełni do dziś.

Członek Rady Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Przewodniczący  Rady Nadzorczej  Górnika  Zabrze  SSA, sekretarz Rady Nadzorczej Ekstraklasa SA, członek Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Katowicach.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie