EEC 2019

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
 Sanjay Samaddar

Sanjay Samaddar

prezes zarządu, ArcelorMittal Poland, dyrektor generalny, ArcelorMittal Europe – wyroby długie, wiceprezydent, ArcelorMittal

Prezes zarządu ArcelorMittal Poland, dyrektor generalny ArcelorMittal Europe- wyroby długie, wiceprezydent ArcelorMittal

Z przemysłem stalowym związany jest od roku 2003, kiedy rozpoczął pracę w Galati w Rumunii jako dyrektor Biura Sprzedaży i Marketingu. W lipcu 2005 r. został dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu oraz członkiem zarządu Mittal Steel Poland.

Po połączeniu koncernów Arcelor i Mittal awansował na stanowisko dyrektora ds. marketingu na Europę Wschodnią; odpowiadał za sprzedaż w Rumunii, Polsce i Czechach. W marcu 2008 r. Sanjay Samaddar objął stanowisko dyrektora generalnego i prezesa Zarządu w ArcelorMittal Ostrava. Od czerwca 2009 roku do stycznia 2012 roku pełnił funkcję dyrektora generalnego ArcelorMittal Poland w połączeniu z funkcją dyrektora generalnego części wschodniej europejskiego segmentu wyrobów płaskich odpowiadając za działania w Polsce oraz w Eisenhuttenstadt w Niemczech. W latach 2011-2019 pełnił funkcje dyrektora generalnego części wschodniej- odpowiadając za oddziały w Polsce, Ostrawie, Gałaczu, Eisenhuttenstadt, a także był odpowiedzialny za relacje z sektorem publicznym. Od lutego 2019 objął stanowisko szefa HR/ oraz IS/IT w ArcelorMittal Europe- wyroby płaskie, a także odpowiada za europejskie centra usług wspólnych.
W 2020 roku Sanjay Samaddar został wybrany ponownie na prezesa i dyrektora generalnego ArcelorMittal Poland. A od kwietnia 2022 objął stanowisko dyrektora generalnego ArcelorMittal Europe- wyroby długie, nadal pełniąc funkcje prezesa ArcelorMittal Poland.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie