EEC 2019

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
 Stanisław Drzewiecki

Stanisław Drzewiecki

Firma: Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy

Stanowisko: prezes zarządu

Prezes Zarządu/Dyrektor Naczelny Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy – sp. z o.o.

Absolwent Politechniki Poznańskiej na Wydziale Budownictwa Lądowego.

Karierę zawodową związał z branżą wodociągowo-kanalizacyjną, zaczynając pracę w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Koninie na stanowisku kierownika Działu Eksploatacji.

Po przyjeździe do Bydgoszczy od 1988 r. podjął pracę w Biurze Projektów Budownictwa Komunalnego, gdzie zajmował się projektowaniem infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, a w 1995 roku - w wodociągach miejskich na stanowisku kierownika Działu Techniczno-Inwestycyjnego.

W 1997 wygrał konkurs na stanowisko Dyrektora Biura Projektów Budownictwa Komunalnego w Bydgoszczy. We wrześniu 1999 został powołany do Zarządu MWiK, w którym do dzisiaj pełni funkcję Dyrektora Naczelnego – Prezesa Zarządu.

W latach 2002-2012 kierował modernizacją całego bydgoskiego systemu wodociągowo-kanalizacyjnego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach dwóch projektów inwestycyjnych: Bydgoski System Wodny i Kanalizacyjny (BSWiK) i Bydgoski System Wodny i Kanalizacyjny II (BSWiK II). W tym czasie zrealizowano łącznie 31 zadań inwestycyjnych dotyczących rozbudowy wodociągowej i kanalizacyjnej infrastruktury technicznej.

Równolegle z pracą zawodową pełnił wiele funkcji w Izbie Gospodarczej „Wodociągi Polskie”. W latach 2002 -2012 był członkiem Rady Izby, w tym w latach 2004-2006 wiceprezesem, a w latach 2006-2011 prezesem Izby. Ponadto w okresie 2005 – 2006 był członkiem Zarządu Spółki Wodnej Kapuściska.  

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie