EEC 2019

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
 Tomasz Pisula

Tomasz Pisula

Firma: Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Stanowisko: prezes zarządu

Przed nominacją na prezesa PAIiIZ S.A. (obecnie Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.), Tomasz Pisula był m.in. odpowiedzialny za sprawowanie nadzoru właścicielskiego w imieniu Ministerstwa Rozwoju nad ponad setką podległych mu podmiotów, w tym m.in. nad specjalnymi strefami ekonomicznymi, wydziałami handlu i inwestycji przy ambasadach RP, instytutami naukowo badawczymi, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencją Rozwoju Przemysłu, Polskim Funduszem Rozwoju, Polską Agencją Inwestycji i Handlu, PKO BP, Urzędem Dozoru Technicznego, Urzędem Zamówień Publicznych. Łączna wartość aktywów w podmiotach podległych i nadzorowanych przez Departament przekraczała 300 miliardów złotych.

Z ramienia Ministerstwa Rozwoju zaangażowany od samego początku w powoływanie do życia Polskiego Funduszu Rozwoju i związaną z nim reformą kadrową systemu WPHI.

Przed Ministerstwem Rozwoju, Tomasz Pisula pracował także m.in. jako menedżer Public Policy w Banku Zachodnim WBK, gdzie kierował zespołem monitorującym zmiany regulacyjne oraz budował relacje z instytucjami je tworzącymi. Współpracował także przy tworzeniu analiz i stanowisk dotyczących kwestii regulacyjnych dla kierownictwa Grupy Santander.

W latach 2006 - 2014 współtworzył jedną z największych wówczas polskich organizacji pozarządowych zajmujących się kwestiami praw człowieka i demokracji, fundację Wolność i Demokracja. Jako prezes fundacji był odpowiedzialny m.in. za pozyskiwanie i wydatkowanie środków zagranicznych na potrzeby zagranicznego kanału Telewizji Polskiej, Belsat TV. Na inicjatywy związane z promocją demokracji pozyskał łącznie kwotę ponad 12 milionów dolarów, nawiązując współpracę z szeregiem największych międzynarodowych agencji rozwojowych. Wdrażał projekty pomocowe w szeregu państw autorytarnych i postkomunistycznych, w tym m.in. na Kubie, Białorusi, Ukrainie, w Rosji, Azerbejdżanie, Egipcie. Wielokrotnie występował jako ekspert ds. demokracji przed zespołami roboczymi polskiego parlamentu, blisko współpracował z polskimi i zagranicznymi mediami.

W latach 1998-2003 współpracował z Senatorem Zbigniewem Romaszewskim w fundacji Obrony Praw Człowieka, gdzie był odpowiedzialny za kontakty zagraniczne Senatora.


Przebieg kariery zawodowej:

2016 Dyrektor Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych, Ministerstwo Rozwoju

2015-2016 Public Policy Manager, Bank Zachodni WBK, Grupa Santander.

2006-2014 Prezes Zarządu, Fundacja Wolność i Demokracja, Warszawa.

2011-2015 Autor przeglądów zagranicznych w poniedziałkowych porankach Radia Wnet i Radia Warszawa.

2003-2006 Project manager, Holding Wars S. A. / Warszawski Park Technologiczny S.A.

2000 Komisja Spraw Zagranicznych Senatu USA, Waszyngton D.C., USA. Staż.

2000 William H. Donner Fellow, Center for a Free Cuba, Waszyngton D.C., USA.

1998-2003 Asystent Senatora Zbigniewa Romaszewskiego, Fundacja Obrony Praw Człowieka, Warszawa.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie