EEC 2019

Polska scena start-upowa

PulsHR
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Na współpracę ze start-upami postawiła spółka PGNiG. W 2018 r. przeprowadzono 15 projektów pilotażowych w tym obszarze. Również PKN Orlen rozpoczął współpracę ze start-upami. W tej chwili bierze udział w dwóch programach akceleracyjnych organizowanych przez PARP. Jak wyglądają ich relacje?

    GALERIA  10 ZDJĘĆ

  • Jak wynika z raportu Startup Poland, więcej niż połowa firm zaznaczyła, że gdyby nie wsparcie publiczne, to nigdy by nie istniała, a innowacyjność byłaby na wiele niższym poziomie niż teraz.

  • Start-upowcy potrzebują nie tylko pieniędzy, ale również pomocy związanej z wiedzą na temat zarządzania i przywództwa, budowaniem zespołu, a także wiedzy produktowej.

  • O start-upach, akceleratorach, współpracy z korporacjami dyskutowano podczas panelu "Polska scena start-upowa", który odbył się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.



Google for Startups to inicjatywa Google, która ma na celu pomoc start-upom na całym świecie odnosić sukcesy. Jeden z campusów znajduje się w Warszawie.

- Start-upy, do których kierujemy naszą pomoc, muszą mieć ambicje globalne - ich celem powinno być skalowanie biznesu na największe rynki, nie tylko europejskie - mówi Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, country director & head w Google for Startups.

Zdaniem Hryniewicz-Bieniek polski ekosystem start-upowy nadal się rozwija, dlatego Google chce być partnerem wspierającym.

- Pragniemy być mentorem na każdym etapie rozwoju. Począwszy od momentu powstawania pomysłów - wyjaśnia Hryniewicz-Bieniek. - Ciągle jest za mało start-upów w Polsce, dlatego chcemy przekonać młodych ludzi, że warto być przedsiębiorczym - dodaje.

Polska ma ogromny potencjał - mamy talent technologiczny i rozwijającą się gospodarkę, ale brakuje nam spektakularnych sukcesów.

- Warto zwrócić uwagę, że najwięcej dofinansowania otrzymują marki konsumenckie, natomiast u nas stawia się głównie na współpracę B2B. Musimy nakłaniać młodych do myślenia globalnego, aby brali pod uwagę nie tylko polskiego konsumenta - wyjaśnia.

Polscy start-upowcy mają dobre pomysły i wiedzę technologiczną. Jakiej pomocy im brakuje?

- Młodzi potrzebują pomocy związanej z wiedzą na temat zarządzania i przywództwa, budowaniem zespołu, a także wiedzy produktowej. To są wyzwania, z którymi się mierzą - ocenia Agnieszka Hryniewicz-Bieniek. Czytaj więcej

« POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie