EEC 2020

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
 Andrzej Korpak

Andrzej Korpak

Firma: Opel Manufacturing Poland Sp. z o.o.

Stanowisko: dyrektor generalny

Związany z Opel/Vauxhall od 1997 roku, na początku jako kierownik ds. BHP w fabryce Opel Polska, później dyrektor działu Personalnego, a następnie dyrektor ds. produkcji. W latach 2007 - 2010 r. dyrektor fabryki silników ISPOLw Tychach, a od kwietnia 2010 r. dyrektor fabryki General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach. Prezes Zarządu spółki Opel Manufacturing Poland, w skład której wchodzą zakład produkujący samochody osobowe, zakład produkujący jednostki napędowe oraz kadrowo-finansowe Centrum Usług Wspólnych. Prezes Zarządu spółki PSA Manufacturing Poland, prowadzącej inwestycję Groupe PSA, której przedmiotem jest budowa i uruchomienie fabryki dużych samochodów dostawczych w Gliwicach.

Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu regionalnymi projektami w obszarze motoryzacji i innowacji. Uczestniczy w działaniach podejmowanych w ramach szeroko rozumianego sektora motoryzacyjnego. Jest promotorem wdrażania nowych technologii i wspiera aktywności podejmowane w tym zakresie przez pracowników, we współpracy z instytucjami naukowymi: Politechniką Warszawską, Gliwicką Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości, Zakładem Spawalnictwa Politechniki Wrocławskiej, a szczególnie efektywnie z Politechniką Śląską w Gliwicach. Efektem tych działań jest, m.in., udział zakładu w programie Demonstrator +, prowadzonym przez Radę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, którego głównym celem było wsparcie przedsięwzięć w zakresie opracowania nowej technologii lub produktu, tak aby mogły być one wykorzystane w praktyce, przez biznes. Zakład OMP zdobył w ramach tego programu grant na badania i rozwój pionierskich technologii w zakresie zgrzewania oraz testowania jakości połączeń ze szczególnym naciskiem na ochronę środowiska.

Opel Manufacturing Poland prowadzi programy edukacyjne dla młodych adeptów techniki i inżynierii: „Junior Engineer”, czyli specjalistycznych staży dla studentów politechnik i uniwersytwtów, a także klasy patronackie we współpracy z Górnośląskim Centrum Edukacyjnym, kształcące mechatroników. Program edukacyjny, który powstał specjalnie na potrzeby uczniów tych klas zawiera elementy kształcenia dualnego, obejmującego zakres nauczania obowiązujący w Polsce i w Niemczech. Dzięi temu uczniowie kończący edukację przystępują do egzaminów na polskie i niemieckie świadectwo kwalifikacyjne.

Uhonorowany „Gliwickim Lwem” przyznawanym przez Prezydenta Miasta Gliwice oraz medalem „Zasłużony Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej”.

Ukończył Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

 

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie