Paweł Barański

Paweł Barański

Firma: KPMG w Polsce

Stanowisko: partner, Szef Działu Doradztwa Podatkowego i Prawnego

Prawnik i biegły doradca podatkowy. W KPMG Polska pełni funkcję szefa działu doradztwa podatkowego i prawnego oraz członka Management Management Committee.
Posiada 23-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym dla firm z różnych branż, m.in. motoryzacyjnej, energetycznej oraz spółek działających w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Przez 14 lat Paweł kierował działem doradztwa podatkowego w Katowicach, z dużą koncentracją na wsparciu klientów posiadających siedziby na terenie Śląska i województw ościennych. Od 2019 roku zarządza działem doradztwa podatkowego na terenie całego kraju. Odpowiada za bieżące doradztwo podatkowe, obejmujące sporządzanie opinii podatkowych oraz przeglądów podatkowych w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT), podatku dochodowego od osób prawnych (CIT), podatku od towarów i usług (VAT), podatku od nieruchomości oraz pomocy publicznej. Reprezentuje Klientów w tym zakresie przed organami podatkowymi oraz Wojewódzkimi i Naczelnymi Sądami Administracyjnymi. Paweł posiada bogate doświadczenie w zakresie procesów restrukturyzacyjnych przedsiębiorstw oraz zagadnień związanych z cenami transferowymi.

Prowadził liczne szkolenia podatkowe i prawne, a także wygłaszał referaty na wielu lokalnych i międzynarodowych konferencjach i kongresach. Opublikował liczne artykuły dotyczące tematyki pomocy publicznej.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie