- Dzięki analizie milionów parametrów jesteśmy w stanie w czasie rzeczywistym monitorować stan naszej infrastruktury - mówi Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes Grupy Azoty

Nowe modele biznesowe wykorzystujące zaawansowane technologie i rola kapitału ludzkiego oraz liderów HR w procesie adaptacji przedsiębiorstwa do nowej, cyfrowej rzeczywistości - to m.in. tematy debaty „Nowe modele biznesowe”, która odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

- Nastawienie na współpracę, a nie na procesy, oparcie dostarczania usług o zaangażowane zespoły skupione wokół jasno określonego celu, delegowanie odpowiedzialności na poziom „ownerów” poszczególnych zadań - to model, który świetnie się sprawdza. Model ten oczywiście ewoluuje, natomiast bardzo dobrze zafunkcjonował i był odpornym mechanizmem w sytuacji pandemii COVID-19. Dzięki temu byliśmy w stanie sprawnie dostosować się do nowej sytuacji - stwierdził Paweł Holnicki-Szulc, dyrektor obszaru Business & Risk Solutions w ING Hubs Poland.

O transformacji w obszarach produkcji i utrzymania ruchu, wykorzystujących sztuczną inteligencję, wypowiadał się Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes Grupy Azoty.

- Jednym z podstawowych systemów, które wykorzystujemy, jest system predykcyjnego utrzymania ruchu w naszych fabrykach. Dzięki analizie milionów parametrów, jesteśmy w stanie w czasie rzeczywistym monitorować stan naszej infrastruktury. W efekcie, nawet gdyby miała wystąpić jakakolwiek awaria, jesteśmy w stanie odpowiednio wcześniej zareagować, zapobiegając nieplanowanym przestojom - powiedział Grzegorz Kądzielawski podczas debaty „Nowe modele biznesowe” w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

- Oferujemy także system rolnictwa precyzyjnego, który dzięki wykorzystaniu danych satelitarnych jest w stanie w czasie rzeczywistym badać dowolny areał na globie ziemskim. Z poziomu telefonu komórkowego można nie tylko takie badanie zainicjować, ale także przeprowadzić i wykorzystać jego wynik w działalności przedsiębiorstwa rolnego czy działalności naszego klienta indywidualnego, czyli rolnika - dodał.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie