Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Celina M. Olszak

Celina M. Olszak

Firma: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Stanowisko: rektor

Prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz kierownik Katedry Informatyki Ekonomicznej na Wydziale Ekonomii.

Stypendystka Państwa Szwajcarskiego w Uniwersytecie Technologicznym w Zurichu, Deutsche Akademische Austausch Dienst w Uniwersytecie Trier w Niemczech oraz Programu Bekkera w Uniwersytecie Technologicznym w Sydney w Australii. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej Wydziału Informatyki i Zarządzania.

Autorka, współautorka lub redaktorka ponad 300 publikacji, w tym ponad 15 monografii. Kierownik lub wykonawca kilkudziesięciu projektów badawczych. Zainteresowania naukowe prof. Celiny Olszak dotyczą m.in. zagadnień projektowania i wdrażania systemów informatycznych w organizacjach, Business Intelligence, Big data oraz oddziaływania technologii informatycznych na gospodarkę i społeczeństwo.

Prof. Celina Olszak jest członkiem wielu organizacji i towarzystw naukowych, m.in.: członkiem Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) oraz członkiem Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk (PAN). Pełni funkcję przewodniczącej Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich (RKRUA). Jest ekspertem i biegłym NCBiR. Została powołana do opracowania projektu strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych w Polsce. Pełniła także funkcję eksperta NCN oraz T-AP Social Innovation.

Za całokształt swoich osiągnięć zawodowych została odznaczona medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji, a także uhonorowana nagrodami dla promotora w przewodach doktorskich oraz nagrodami w kategorii "Best Paper Award" na konferencjach zagranicznych.

 

 

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie