Informacje dla uczestnika
APLIKACJA MOBILNA
Aplikacja umożliwia dostęp do agendy wydarzenia z możliwością tworzenia własnego kalendarza, czatu do komunikowania się z innymi uczestnikami, systemu rezerwacji stolików na spotkania biznesowe, pełnej listy prelegentów i do transmisji na żywo i nagrań z sesji wraz z tłumaczeniami. Każdy użytkownik aplikacji zyska dostęp do aktualności i powiadomień, dzięki czemu będzie na bieżąco z wydarzeniami oraz przebiegiem kongresu.
ADRES I LOKALIZACJA
Międzynarodowe Centrum Kongresowym w Katowicach oraz Spodek
Plac Sławika i Antalla 1
40-163 Katowice
ODBIÓR IDENTYFIKATORÓW
Identyfikatory odebrać można po wcześniejszej rejestracji przez organizatora w oparciu o przekazane nam dane. W trakcie wydarzenia obowiązywać będą imienne identyfikatory. Przy opuszczaniu budynku i powrocie na teren Międzynarodowego Centrum Kongresowego należy każdorazowo okazać identyfikator celem zeskanowania.
WEJŚCIE NA CZĘŚĆ KONFERENCYJNĄ
Budynek Międzynarodowego Centrum Kongresowego, wejścia A, B, C od ulicy Olimpijskiej
23 kwietnia 2025 r. | 08.30-17.00
24 kwietnia 2025 r. | 08.30-17.00
25 kwietnia 2025 r. | 08.30-14.00
WEJŚCIE NA GALE, BANKIETY I KONCERTY EUROPEJSKIEGO KONGRESU GOSPODARCZEGO
Wejście dla gości ze statusem: VIP/Prelegent, Premium, Media
Międzynarodowe Centrum Kongresowe, ul. Olimpijska
23 kwietnia 2025 r. | 18.30-21.30
24 kwietnia 2025 r. | 18.30-21.30
Wejście dla gości ze statusem: Standard
Spodek, brama nr 3, Plac Sławika i Antalla 1
23 kwietnia 2025 r. | 20.30-22.00
24 kwietnia 2025 r. | 20.30-22.00
IDENTYFIKATOR
Identyfikator VIP/Prelegent uprawnia do:
- udziału stacjonarnego w Kongresie,
- wstępu do Strefy VIP podczas części konferencyjnej i bankietowej,
- wstępu do Strefy Premium podczas części konferencyjnej i bankietowej,
- udziału w bankietach organizowanych przez Grupę PTWP,
- udziału w koncertach organizowanych przez Grupę PTWP,
- udziału w Gali TOP Inwestycje Komunalne,
- udziału w Gali EEC Start-up Challenge,
- udziału w Gali Inwestor bez Granic,
- dostępu do wszystkich transmitowanych i retransmitowanych sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego,
- dostępu do komunikatora (możliwość umawiania spotkań).
Identyfikator PREMIUM uprawnia do:
- udziału stacjonarnego w Kongresie,
- wstępu do Strefy Premium podczas części konferencyjnej i bankietowej,
- udziału w bankietach organizowanych przez Grupę PTWP,
- udziału w koncertach organizowanych przez Grupę PTWP,
- udziału w Gali TOP Inwestycje Komunalne,
- udziału w Gali Inwestor bez Granic,
- udziału w Gali EEC Start-up Challenge,
- dostępu do wszystkich transmitowanych i retransmitowanych sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego,
- dostępu do komunikatora (możliwość umawiania spotkań).
Identyfikator STANDARD uprawnia do:
- udziału stacjonarnego w Kongresie,
- udziału w Gali TOP Inwestycje Komunalne,
- udziału w koncertach organizowanych przez Grupę PTWP,
- dostępu do wszystkich transmitowanych i retransmitowanych sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego,
- dostępu do komunikatora (możliwość umawiania spotkań).
GODZINY DZIAŁANIA STREFY VIP
Międzynarodowe Centrum Kongresowe: Sala Wielofunkcyjna
W strefie VIP dostępna będzie całodzienna przerwa kawowa oraz lunch
23 kwietnia 2025 r. | 10.00-18.00 (lunch: 14.00-14.30)
24 kwietnia 2025 r. | 09.30-18.00 (lunch: 13.00-13.30)
25 kwietnia 2025 r. | 08.30-15.00 (lunch: 13.00-13.30)
Wejście do strefy na podstawie identyfikatora VIP
GODZINY DZIAŁANIA STREFY PREMIUM
Międzynarodowe Centrum Kongresowe: Sala Wielofunkcyjna
W strefie Premium dostępna będzie całodzienna przerwa kawowa oraz lunch
23 kwietnia 2025 r. | 10.00-18.00 (lunch: 14.00-14.30)
24 kwietnia 2025 r. | 08.30-18.00 (lunch: 13.00-13.30)
25 kwietnia 2025 r. | 08.30-15.00 (lunch: 13.00-13.30)
Wejście do strefy na podstawie identyfikatora PREMIUM i VIP
PUNKTY INFO
Wszystkie informacje dotyczące Kongresu dostępne są na stronie www.eecpoland.eu.
W czasie trwania Kongresu zapraszamy również do punktów INFO:
Międzynarodowe Centrum Kongresowe: Hol Dolny, Foyer Sal Konferencyjnych (obok windy)
Spodek: Antresola
23 kwietnia 2025 r. | 08.30-18.00
24 kwietnia 2025 r. | 08.30-18.00
25 kwietnia 2025 r. | 08.30-15.00
STREFA WYSTAWIENNICZA
Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Antresola Spodka, strefa Green Planet
23 kwietnia 2025 r. | 10.00-18.00
24 kwietnia 2025 r. | 08.30-18.00
25 kwietnia 2025 r. | 08.30-15.00
SPRZĘT DO TŁUMACZENIA SYMULTANICZNEGO ORAZ SESJI W FORMULE SILENT
Słuchawki i odbiorniki pobrać można w punktach:
Międzynarodowe Centrum Kongresowe: Hol Dolny, Foyer Sal Konferencyjnych (obok windy) oraz Spodek: Antresola.
23 kwietnia 2025 r. | 10.00-21.00
24 kwietnia 2025 r. | 08.30-20.45
25 kwietnia 2025 r. | 08.30-15.30
Wszystkie bezprzewodowe odbiorniki mają unikalne numery. Podczas wypożyczania numer odbiornika przypisany jest do Uczestnika, który go wypożycza. Za jego zwrot odpowiada wypożyczający.
Tłumaczenie symultaniczne
Językiem wykładowym będzie język polski. Wszystkie sesje oraz Gale będą tłumaczone symultanicznie (PL/EN). Wszystkie tłumaczenia na inne języki aktualizowane będą w agendzie.
Sesje w formule SILENT
Na Spodek scena 1 oraz Spodek scena 2 odbywać się będą niezależne dwie sesje tematyczne w formule SILENT. Sceny nie będą korzystać z systemu głośników. Głos prelegentów będzie nadawany za pośrednictwem nadajnika podczerwieni, a sygnał będzie odbierany przez bezprzewodowe odbiorniki do tłumaczeń symultanicznych.
Dla bardziej komfortowego odbioru dźwięku będzie możliwość skorzystania ze słuchawek dwuusznych. Wybór rodzaju słuchawek zależy od osobistych preferencji słuchacza i prelegenta. Słuchawki są wymogiem bezwzględnym zarówno dla słuchaczy, jak i prelegentów.
Przy danej scenie zamieszczona będzie informacja, na którym kanale ustawić odbiornik.
AGENDA
Aktualna agenda dostępna jest na stronie: https://www.eecpoland.eu/2025/pl/sesje/
WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
Informacje o wydarzeniach towarzyszących odbywających się w czasie trwania Kongresu dostępne są na stronie: https://www.eecpoland.eu/2025/pl/wydarzenia-towarzyszace-2025/411/
TRANSMISJA
Sesje Europejskiego Kongresu Gospodarczego będą transmitowane online na stronie głównej wydarzenia: https://www.eecpoland.eu/pl/
HOTELE
Z myślą o Gościach Europejskiego Kongresu Gospodarczego okoliczne hotele przygotowały preferencyjne ceny noclegów. Uczestników Kongresu zainteresowanych rezerwacją noclegu zachęcamy do składania indywidualnych zamówień. Szczegóły: https://www.eecpoland.eu/2025/pl/hotele/425/
Koszty noclegu nie są pokrywane przez Organizatora.
RESTAURACJA EMCEK BISTRO
Międzynarodowe Centrum Kongresowe: Hol Dolny.
Oferta gastronomiczna restauracji EMCEK Bistro płatna jest we własnym zakresie.
PARKINGI
Parking dla Gości ze statusem VIP/Prelegent
Strefa Kultury – przy budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.
Część P1 VIP – wjazd od ul. Olimpijskiej. Parking P1 VIP w czasie trwania wydarzenia jest dozorowany przez 24h, ale nie jest strzeżony.
Parking dla Gości ze statusem Premium
Strefa Kultury – przy budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.
Część P2 PREMIUM i P3 PREMIUM – wjazd od ul. Haralda. Parkingi P2 PREMIUM i P3 PREMIUM w czasie trwania wydarzenia są dozorowane przez 24h, ale nie są strzeżone.
Parking dla gości VIP i Premium jest bezpłatny. Wjazd możliwy wyłącznie po okazaniu unikalnej wjazdówki (do pobrania na indywidualnym koncie uczestnika: https://konferencje.ptwp.pl/pl/konferencja,591#zaloguj). Liczba miejsc ograniczona. Parkowanie możliwe jest wyłącznie w miejscach wyznaczonych.
W przypadku zajętości miejsc parkingowych zachęcamy do skorzystania z parkingów wokół Międzynarodowego Centrum Kongresowego – parkingi miejskie, płatne we własnym zakresie.
Pobierz mapę parkingów w formacie .pdf
Parkingi poza Strefą Kultury
- Parking podziemny Altus – 550 miejsc, 8 minut pieszo do Spodka/MCK. Więcej: https://altus.katowice.pl/parking,i107.html
- Parking Centrum Handlowego Supersam – 380 miejsc, 8 minut pieszo do Spodka/MCK. Więcej: https://supersam-katowice.pl/
- Parking podziemny Centrum Handlowego Galerii Katowickiej – 1200 miejsc, 14 minut pieszo do Spodka/MCK. Więcej: https://galeriakatowicka.eu/parking/
- Muzeum Śląskie – parking naziemny liczący 120 miejsc postojowych, w tym 9 dla autokarów i 7 dla osób z niepełnosprawnością ruchu, oraz trzypoziomowy parking podziemny liczący 220 miejsc, w tym 12 dla osób z niepełnosprawnością ruchu. Parkowanie do trzech godzin jest bezpłatne. Za każdą kolejną godzinę parkowania pobierana jest opłata w wysokości 5 zł w automatach znajdujących się przy obu parkingach. Możliwa jest płatność zarówno gotówką, jak również kartą. Parkowanie jednośladów jest bezpłatne. Na oba parkingi wjechać można od ul. Dobrowolskiego. Więcej: https://muzeumslaskie.pl/zaplanuj-wizyte/