EEC Poland

PRELEGENCI EEC ONLINE


A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ż
 Jean-Paul Mulot

Jean-Paul Mulot

Firma: -

Stanowisko: Deputowany do Rady Regionalnej Hauts-de-France

Jean-Paul Mulot jest regionalnym deputowanym odpowiedzialnym za sprawy międzynarodowe — delegację tę otrzymał od Xaviera Bertranda, przewodniczącego regionu Hauts-de-France i byłego ministra w rządach Jacquesa Chiraca oraz Nicolasa Sarkozy’ego. Zasiada również w strukturach Hauts-de-France International — zespołu zadaniowego ds. międzynarodowego rozwoju gospodarczego regionu Hauts-de-France, którego celem jest wzmacnianie synergii pomiędzy instytucjami promującymi eksport, przyciągającymi inwestycje zagraniczne i prowadzącymi dyplomację gospodarczą, we współpracy z Izbą Gospodarczą (CCI) i France Investissement.

W latach 2017–2020 pełnił funkcję Stałego Przedstawiciela regionu Hauts-de-France w Zjednoczonym Królestwie.

Karierę rozpoczął jako dziennikarz po ukończeniu studiów z historii i prawa na Uniwersytecie Paris I Panthéon-Sorbonne. W 1981 roku rozpoczął pracę w „Quotidien de Paris”, gdzie w latach 1989 oraz 1993–1994 pełnił funkcję dyrektora redakcyjnego. Następnie był zastępcą dyrektora redakcyjnego „Le Figaro” (1995–2007) oraz dyrektorem serwisu lefigaro.fr.

Zafascynowany kulturą i ogrodami, był prezesem Stowarzyszenia Parków i Ogrodów Aisne (1998–2004), wiceprezesem Fundacji Parków i Ogrodów Francji (2000–2003) oraz w 2017 roku założył i objął przewodnictwo w stowarzyszeniu Art & Gardens Hauts-de-France, które w 2018 roku zainicjowało projekt „Ścieżki Ogrodów Pokoju”.

Jest członkiem rady administracyjnej Muzeum Louvre-Lens, a także zasiada w zarządach Opery w Lille, Wyższej Szkoły Dziennikarstwa w Lille oraz Tandem Scène Nationale w Arras i Douai. Jest autorem kilku książek, w tym „Jardins de Picardie” oraz „Książę, który chciał być ogrodnikiem” (nagroda Eve Delacroix przyznana przez Akademię Francuską), a także laureatem Nagrody Hachette Fundacji Prasy Pisanej z 1991 roku.

Bierze udział w sesjach:

  • Konferencja Ministerstwa Przemysłu w ramach polskiej prezydencji w Radzie UE. Przyszłość regionów górniczych a sprawiedliwa transformacja

    ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
POWRÓT
Google Play
Pobierz aplikację Europejskiego Kongresu Gospodarczego na swój telefon
App Store
Pobierz aplikację Europejskiego Kongresu Gospodarczego na swój telefon
App

Aplikacja mobilna EEC

Pobierz oficjalną aplikację mobilna Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Aplikacja zapewnia kompleksową obsługę uczestników kongresu oferując wygodny dostęp do wszystkich najważniejszych informacji i funkcji.