EEC 2018

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
Bogdan Traczyk

Bogdan Traczyk

Firma: Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju Sp. z o.o.

Stanowisko: prezes zarządu

Bogdan Traczyk, lat 62, jest absolwentem Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej na kierunku „lotnictwo” i specjalności – „konstrukcja śmigłowców”. 
Z regionem śląskim jest związany od 1980 roku. W latach 80 pracował jako konstruktor w Przedsiębiorstwie Doświadczalno – Produkcyjnym Szybownictwa „PZL – Bielsko”. Na przełomie lat 80 i 90, jako inicjator i przewodniczący Regionalnego Porozumienia Samorządów Pracowniczych, doprowadził do powstania spółki AQUA S.A., której akcje w 1997 roku wprowadził do obrotu publicznego. W latach 90 był jej Prezesem Zarządu. W 1998 roku objął funkcję Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Po upływie kadencji powrócił do pracy w AQUA S.A.. W latach 2004-05 dyrektor w firmie Aqua System Sp. z o.o., powstałej w wyniku prywatyzacji jednego z wydziałów AQUA S.A. W 2006 roku pracował dla międzynarodowej korporacji jako szef zespołu ekspertów kontraktu „Oczyszczanie ścieków na Podhalu”. Od 2007 roku Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. w Gliwicach. Z końcem 2013 roku w wyniku włączenia części Górnośląskiej Agencji Promocji Przedsiębiorczości S.A. w Katowicach w struktury ARL Sp. z o.o., doprowadził do powstania Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju Sp. z o.o. w Gliwicach, do której aktywów należą m/in. Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”, parki przemysłowe w Bytomiu i Żorach oraz ponad 98% udziałów Śląskiego Centrum Naukowo Technologicznego Przemysłu Lotniczego Sp. z o.o. w Czechowicach-Dziedzicach i ponad 69% akcji GAPP S.A. w Rybniku. W kwietniu 2017r. dokonał fuzji z Agencją Rozwoju Lokalnego w Jaworznie. Ponadto w latach 2015 - 2017 był Prezesem Aeroklubu Gliwickiego.

Prezesem GAPR sp. z o.o. jest do tej pory.

 

Bierze udział w sesjach:

 • Start-upy w Polsce

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Start-upy w Polsce

  • Ekosystem start-upów w Polsce – stan obecny, kondycja, otoczenie instytucjonalne. Źródła wsparcia i metody akceleracji
  • Jak efektywnie i skutecznie inwestować w start-upy?
  • Finansowanie w czworokącie: państwo, środki UE, wielkie koncerny, fundusze inwestycyjne
  • Wzorce sukcesu (Izrael, USA). Czy możemy je powtórzyć?
  • Start-upy na rynku. Pomysł to za mało. Produkt, konkurencja, klient, sprzedaż
  • Niebezpieczeństwa w rozwoju ekosystemu. Dyscyplina w wykorzystywaniu środków. Deficyt myślenia „rynkowego”?

  Start-upy w Polsce

Na telefony z systemem Android oraz iOS. Twój niezbędnik gościa EEC. Pobierz już dziś!