EEC 2018

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
Joanna Maćkowiak-Pandera

Joanna Maćkowiak-Pandera

Firma: Forum Energii

Stanowisko: prezes

Specjalizuje się w energetyce i klimacie – szczególnie kwestiach związanych z regulacjami europejskimi: funkcjonowaniem rynku energii elektrycznej, OZE i współpracą międzynarodową. Założycielka i prezes Forum Energii (wcześniej Forum Analiz Energetycznych) – ośrodka analitycznego wspierającego niskoemisyjną modernizację polskiej energetyki, wspierającej debatę na ten temat oraz dialog międzynarodowy. Wcześniej przez trzy lata w berlińskim think tanku Agora Energiewende oraz przez dwa lata dyrektor ds. rozwoju rynku i członek warszawskiego zarządu duńskiego koncernu DONG Energy (obecnie Orsted). Podczas Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska. Koordynowała stanowiska UE i negocjowała kilka dyrektyw europejskich.
Wcześniej była także szefem zespołu w Ministerstwie Środowiska, który przeprowadził w ramach Protokołu z Kioto pilotowe transakcje sprzedaży jednostek AAU rządom Irlandii i Hiszpanii, dzięki którym Polska zarobiła ponad 500 mln złotych na realizację niskoemisyjnych inwestycji. Zajmowała się także negocjacjami klimatycznymi (konferencja ONZ COP 14 w Poznaniu). 

Autorka i współautorka wielu publikacji w zakresie energetyki, strategii krajowych i środowiska. Doktorat w zakresie oddziaływania inwestycji infrastrukturalnych na środowisko. Studiowała i pracowała na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w Kilonii i Poczdamie.

Bierze udział w sesjach:

 • Energia dla klimatu

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Energia dla klimatu

  Dylematy europejskiej polityki ochrony klimatu. Podstawowe kwestie przed szczytem klimatycznym ONZ 2018
  – aktualne i realne perspektywy globalnego porozumienia. Działania na rzecz klimatu w skali świata. Wymogi środowiskowe UE a gospodarcza suwerenność i bezpieczeństwo energetyczne krajów członkowskich. Jak wypełniać zobowiązania, zachowując zdolność podejmowania decyzji w interesie własnej gospodarki? Energetyka i przemysł a wyzwania polityki ochrony klimatu; strategie firm wobec wymagań regulacyjnych, nowe inwestycje i innowacje, wykorzystanie technologii przyjaznych dla środowiska.

  Energia dla klimatu

Na telefony z systemem Android oraz iOS. Twój niezbędnik gościa EEC. Pobierz już dziś!