EEC 2018

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
Mariusz Omelańczuk

Mariusz Omelańczuk

Firma: Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur - Państwowy Instytut Badawczy

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie kierunek Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne. Ukończył studia podyplomowe Collegium Civitas: Zarządzanie Ryzykiem: Prognozowanie, Planowanie Strategiczne, Foresight. Uczestnik studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej – praca na temat: „Ryzyko finansowe w kontraktach eksportowych – perspektywa polskich przedsiębiorstw”. Przeprowadził projekt badawczy dotyczący identyfikacji kluczowych czynników związanych z rynkami finansowymi, które wpływają na eksport realizowany przez podmioty gospodarcze zarejestrowane w Polsce.

Specjalizuje się w  problematyce niepewności w działalności gospodarczej, ekspansji zagranicznej, inwestycji zagranicznych, wymiany międzynarodowej towarów, instrumentów finansowych, ryzyka finansowego w przedsiębiorstwie, instrumentów wspierających konkurencyjność przedsiębiorstw, instrumentów i efektywności wsparcia przedsiębiorstw w ramach programów rządowych.

Jest autorem i współautorem kilku publikacji (rozdziałów w monografiach oraz artykułów w recenzowanych czasopismach.

 

Bierze udział w sesjach:

 • Państwo aktywne w gospodarce – wczoraj i jutro

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Państwo aktywne w gospodarce – wczoraj i jutro

  • Projekty rozwojowe II Rzeczypospolitej – przydatna dziś lekcja historii?
  • Czas wielkich inwestycji: projekty infrastrukturalne (transport drogowy, lotniczy, wodny), energetyka konwencjonalna i jądrowa, wsparcie trendów (cyfryzacja, innowacje i start-upy, elektromobilność)
  • Kiedy państwo jest nie do zastąpienia? Formy i skala zaangażowania. Finansowanie projektów ważnych dla całej gospodarki
  • Rola prywatnej przedsiębiorczości w dużych przedsięwzięciach inicjowanych przez państwo

  Państwo aktywne w gospodarce – wczoraj i jutro

Na telefony z systemem Android oraz iOS. Twój niezbędnik gościa EEC. Pobierz już dziś!