EEC 2018

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż
Matteo Marini

Matteo Marini

Firma: ABB Group

Stanowisko: Head of Power Grids Division Europe

Matteo Marini jest przewodniczącym Rady Nadzorczej ABB S.p.A. we Włoszech oraz Dyrektorem Zarządzającym (Lead Division Manager) Dywizji Produktów i Systemów Energetyki w Europie.

Przez 27 lat zdobywał doświadczenie zawodowe w energetyce i automatyce, pracując na wielu stanowiskach w marketingu i sprzedaży oraz przy zarządzaniu produkcją i projektami w Chinach, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii oraz we Włoszech.

Szczerze wierzy w technologie, które są przyjazne środowisku zachowując nasze kulturowe dziedzictwo. „Świat może funkcjonować nie zużywając zasobów Ziemi” mogło by być jego mottem razem z wizją, że ABB ma ważną rolę do odegrania, wskazując kierunek dla inteligentnego, silnego i bardziej ekologicznego świata.

Dzięki silnemu zaangażowaniu w narodową strategię na rzecz energetyki i produkcji przemysłowej, zajmuje szereg prestiżowych stanowisk:

·        Wiceprzewodniczący ANIE Federazione (Confindustria Association)

·        Przewodniczący ANIE Energia

·        Członek Rady Assolombarda, Sodalitas

·        Przewodniczący IMQ (Istituto italiano del Marchio di Qualità)

 

Bierze udział w sesjach:

 • Energetyka w Europie. Dylematy i wyzwania

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Energetyka w Europie. Dylematy i wyzwania

  Trendy kształtujące obraz europejskiej energetyki – transformacja trwa. Zapotrzebowanie na energię, jej podaż, funkcjonowanie krajowych systemów i ich europejska konwergencja. Jak zapewnić bezpieczeństwo energetyczne – przegląd opcji. Inwestycje w moce wytwórcze w Europie; ich ekonomiczny i polityczny fundament. Mechanizmy rynku mocy. Digitalizacja, decentralizacja, dekarbonizacja. Przyszłość energetyki w krajach członkowskich UE i jej zróżnicowane uwarunkowania – polityczne i społeczno-gospodarcze. Technologie odnawialne
  – upowszechnienie, koszty, regulacje. Gaz, atom, kogeneracja i inne alternatywy dla energii z węgla. Rozwój elektromobilności i technik magazynowania energii. Efektywne gospodarowanie energią ze wsparciem technologii. Generacja rozproszona, nowe modele konsumpcji energii, prosumenci.

  Energetyka w Europie. Dylematy i wyzwania

Na telefony z systemem Android oraz iOS. Twój niezbędnik gościa EEC. Pobierz już dziś!