Europejski Kongres Gospodarczy 2023

 • 09:30 - 10:45

  DEBATA. Zaspokajanie potrzeb rynku pracy/Zawody i praca w przyszłości

  Dynamiczne zmiany na rynku pracy – skutki szybkiego rozwoju technologii. Czy edukacja nadąża za zmianami? Jakie umiejętności rozwijać, by pracować w atrakcyjnym miejscu i branży. Sektory gospodarki o szczególnym potencjale z punktu widzenia osób wchodzących na rynek pracy: IT, sektor energii, e-commerce, logistyka, finanse i ubezpieczenia, prawo i podatki. Nowe specjalności - co oferują, czego wymagają. Dylematy pracownika w nieprzewidywalnym otoczeniu. Specjalizacja czy uniwersalność? Stabilizacja czy niezależność? Apanaże czy rozwój?

  Prelegenci

  • Robert Bednarz

   dyrektor HR Poland & CSEE; członek zarządu, Rockwell Automation sp. z o.o.

   Dyrektor HR odpowiedzialny za region Poland & CSEE (Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Serbia) oraz Członek Zarządu Rockwell Automation sp. z o.o. Z Rockwell Automation związany od 2018 roku jako HR Business Partner w regionie EMEA dla jednostki biznesowej Integrated Supply Chain. W ramach funkcji wspiera wyższą kadrę zarządzająca i managerów średniego szczebla m.in. w zakresie strategicznych decyzji biznesowych, transformacji organizacji, kierunków rozwoju kompetencji i umiejętności pracowników. Jest również członkiem globalnego zespołu doradczego odpowiedzialnego za budowanie zaangażowania pracowników firmy. 
    
   Od prawie 20 lat jako manager HR w międzynarodowych przedsiębiorstwach mierzy się z wyzwaniami związanymi z zarządzaniem zasobami ludzkimi, relacjami z partnerami społecznymi i otoczeniem biznesu a także zarządzaniem zmianą i sytuacjami kryzysowymi.  
    
   Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Politechniki Krakowskiej. 
    

  • Monika Bezak

   ekspert ds. rynku pracy, Rada Sektorowa ds. kompetencji motoryzacja i elektromobilność
   Psycholożka biznesu / Trenerka kompetencji miękkich / Menedżerka projektów edukacyjnych Centrum Rozwoju Mindloop Monika Bezak posiada 20-letnie doświadczenie w biznesie i pracy projektowej dzięki zajmowaniu się projektami szkoleniowymi, edukacyjnymi oraz stażowymi,  połączone z wykształceniem dziennikarskim oraz z zakresu psychologii menedżerskiej. Doradza firmom i instytucjom na etapie kreowania pomysłu, pozyskiwania grantów i zarządzania projektami. Prowadzi działania Education to Business wspierając employer branding. Moderuje procesy współpracy. Oferuje też doradztwo zawodowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nieustannie praktykuje zwinne zarządzanie. W czasie swoich szkoleń angażuje uczestników w myśl zasady „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”  Pasję do efektywnego dzielenia się wiedzą rozwijała już na studiach, udzielając korepetycji z języka angielskiego, potem prowadząc zajęcia dodatkowe dla dzieci w przedszkolach, by wreszcie prowadzić różnorodne formy warsztatowe dla dorosłych. Realizuje szkolenia stacjonarne, on-line oraz autorskie warsztaty z zakresu rozwoju kompetencji miękkich, opartych o umiejętności związane z komunikacją, autoprezentacją, przedsiębiorczością, kreatywnością, ale też marketingiem i sprzedażą – czyż tutaj nie najlepiej połączyć spryt psycholożki biznesu i umiejętności językowo – komunikacyjne dziennikarki?  Lubi po prostu dzielić się wiedzą i inspirować! Jako Ekspert ds. Rynku Pracy od ponad pięciu lat wspiera Radę Sektorową ds. Kompetencji MOTORYZACJA I ELEKTROMOBILNOŚĆ sieciując edukację z biznesem, rozwija i wspiera projekty edukacyjne.
  • Aneta Kożuchowska

   menedżer ds. rozwoju, Fundacja Empiria i Wiedza

   Z tematyką rozwoju potencjału ludzkiego związana od ponad 15 lat. ​

   Menedżer ds. rozwoju w Biurze Rozwoju Kadry Zarządzającej Banku Gospodarstwa Krajowego budująca kulturę świadomego przywództwa w organizacji.​

   Z ogromnym zaangażowaniem wpływa na rozwój kadry menedżerskiej łącząc strategię biznesową z najnowszymi trendami rozwoju w kraju i za granicą. Tworzy programy, które w sposób systemowy przyczyniają się do budowania organizacji uczącej się.​

   Na co dzień mentorka, inicjatorka zespołów interdyscyplinarnych oraz promotor rozwoju wiedzy i talentów w organizacji.​

    Jako Liderka projektów HRowych i Społecznych wpływa swoją kreatywnością i nieszablonym myśleniem na rozwój kompetencji menedżerskich oraz optymalizację procesów                          z wykorzystaniem nowych technologii.​

   Prywatnie, miłośniczka niezgłębionej natury. Otwarty umysł i serce. Wielbicielka pięknych form przekazu słowa i obrazu.​
    

  • Lilla Młodzik

   espertka EVET , UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI
   Dr hab. Lilla Młodzik Uniwersytet Zielonogórski Pedagog, doktor nauk ekonomicznych, doktor habilitowana nauk społecznych; adiunkt na Uniwersytecie Zielonogórskim; ekspertka ECVET w latach 2017-2020; zainteresowania naukowe: transferowanie wiedzy, psychospołeczne aspekty zarządzania organizacją publiczną (kompetencje, kultura organizacyjna, relacje władzy) instruktorka przedsiębiorczości, trenerka szkoleń dla urzędników publicznych; uczestniczka projektów krajowych i międzynarodowych;; pełnomocnik dyrektora instytutu ds. transferu wiedzy studentów i absolwentów, autorka czterdziestu publikacji krajowych i zagranicznych: dwóch monografii, kilku rozdziałów monografii, wielu artykułów naukowych (ostatni wydany przez Taylor&Francis Group) w obszarze „miękkiego” zarządzania.
  • Robert Musiałkiewicz

   ekspert EVET
   Wykładowca akademicki z doświadczeniem praktycznym. Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku, gdzie jest zatrudniony na stanowisku profesora. Posiada tytuł zawodowy radcy prawnego oraz dyplom Ministra Skarbu Państwa uprawniający do zasiadania w spółkach skarbu państwa. Przez wiele lat prowadził własną działalność gospodarczą oraz pracował w organach spółek kapitałowych. Był koordynatorem projektów z zakresu transferu wiedzy z obszaru nauki do gospodarki. Członek Prezydium Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. Autor i współautor kilku monografii i kilkudziesięciu  artykułów naukowych.

  Moderacja

  • Rafał Kunaszyk

   ekspert ds. edukacji i rynku pracy

   Rafał Kunaszyk – ekspert ds. edukacji i rynku pracy, współwłaściciel firm rodzinnych Eurokreator sc i Eurokreator T&C, Ekspert Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, Fundator Fundacji Forum Inteligentnego Rozwoju i Klaster Life Science, Prezes Małopolskiego Oddziału Firm Rodzinnych, moderator debat, innowator, przedsiębiorca.

 • 14:30 - 15:30

  DEBATA. Nowe przywództwo

  Cechy młodego przywódcy w rzeczywistości VUCA. Charyzma, odpowiedzialność, sztuka wywierania wpływu. Jak łączyć sprzeczności: odporność, elastyczność, wrażliwość. Nowe modele zarządzania. Wyzwania dla liderów i ich zespołów. Skuteczne i inspirujące przywództwo a doświadczenie, różnice pokoleniowe, różnorodność.

  Prelegenci

  • Daniel Di Giusto

   co-founder, executive director, Tech To The Rescue

   Co-founder i Executive Director w Tech To The Rescue, organizacji specjalizującej się w łączeniu spółek technologicznych z trzecim sektorem. Przez 10 lat z sukcesem rozwijał startupy oraz firmy w branży technologicznej, ma bogate doświadczenie w budowaniu interdyscyplinarnych zespołów. Fascynuje go temat użycia technologii do rozwiązywania najważniejszych problemów społecznych.

  • Przemysław Zakrzewski

   dyrektor, Korporacyjne Centrum Technologiczne, ABB w Krakowie

   Ekspert ABB w dziedzinie technologii. Od ponad 18 lat konsekwentnie buduje w firmie swoje doświadczenie projektowe, badawcze i rozwojowe. W 2019 r. objął w zarządzanie Korporacyjne Centrum Technologiczne Grupy ABB wyznaczając  kierunki jego rozwoju. Jednostka ta łącząc platformy chmurowe, internet rzeczy (IoT), automatyzację i zaawansowaną analitykę danych, tworzy rozwiązania z obszaru zarządzania produkcją dla przemysłu dyskretnego, spożywczego oraz branży petrochemicznej, elektromobilności, efektywnego wykorzystania i magazynowania energii, inteligentnych budynków, a także cyfrowych rozwiązań dla jednostek morskich.

   Przemysław jest współodpowiedzialny m.in. za projekty  badawczo-rozwojowe, których rezultatem są produkty oraz usługi pozwalające klientom i partnerom ABB działać wydajniej, bardziej oszczędnie i ekologicznie.

    

   Pasjonat-programista, od wielu lat zafascynowany cyfrowymi technologiami oraz definiowaniem przyszłych interfejsów i metod współpracy człowiek-maszyna, maszyna-maszyna.

  Moderacja

 • 15:30 - 16:00

  Podsumowanie Forum

  Najważniejsze trendy, poruszone tematy podczas wydarzenia, najważniejsze wątki pojawiające się w panelach. Podziękowania

  Wystąpienie

Podziel się: Facebook Twitter Linked In
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie