26 kwietnia 2023
09:30 - 10:45
DEBATA. Zaspokajanie potrzeb rynku pracy/Zawody i praca w przyszłości
Dynamiczne zmiany na rynku pracy – skutki szybkiego rozwoju technologii. Czy edukacja nadąża za zmianami? Jakie umiejętności rozwijać, by pracować w atrakcyjnym miejscu i branży. Sektory gospodarki o szczególnym potencjale z punktu widzenia osób wchodzących na rynek pracy: IT, sektor energii, e-commerce, logistyka, finanse i ubezpieczenia, prawo i podatki. Nowe specjalności - co oferują, czego wymagają. Dylematy pracownika w nieprzewidywalnym otoczeniu. Specjalizacja czy uniwersalność? Stabilizacja czy niezależność? Apanaże czy rozwój?
Dyrektor HR odpowiedzialny za region Poland & CSEE (Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Serbia) oraz Członek Zarządu Rockwell Automation sp. z o.o. Z Rockwell Automation związany od 2018 roku jako HR Business Partner w regionie EMEA dla jednostki biznesowej Integrated Supply Chain. W ramach funkcji wspiera wyższą kadrę zarządzająca i managerów średniego szczebla m.in. w zakresie strategicznych decyzji biznesowych, transformacji organizacji, kierunków rozwoju kompetencji i umiejętności pracowników. Jest również członkiem globalnego zespołu doradczego odpowiedzialnego za budowanie zaangażowania pracowników firmy.
Od prawie 20 lat jako manager HR w międzynarodowych przedsiębiorstwach mierzy się z wyzwaniami związanymi z zarządzaniem zasobami ludzkimi, relacjami z partnerami społecznymi i otoczeniem biznesu a także zarządzaniem zmianą i sytuacjami kryzysowymi.
Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Politechniki Krakowskiej.
Z tematyką rozwoju potencjału ludzkiego związana od ponad 15 lat.
Menedżer ds. rozwoju w Biurze Rozwoju Kadry Zarządzającej Banku Gospodarstwa Krajowego budująca kulturę świadomego przywództwa w organizacji.
Z ogromnym zaangażowaniem wpływa na rozwój kadry menedżerskiej łącząc strategię biznesową z najnowszymi trendami rozwoju w kraju i za granicą. Tworzy programy, które w sposób systemowy przyczyniają się do budowania organizacji uczącej się.
Na co dzień mentorka, inicjatorka zespołów interdyscyplinarnych oraz promotor rozwoju wiedzy i talentów w organizacji.
Jako Liderka projektów HRowych i Społecznych wpływa swoją kreatywnością i nieszablonym myśleniem na rozwój kompetencji menedżerskich oraz optymalizację procesów z wykorzystaniem nowych technologii.
Prywatnie, miłośniczka niezgłębionej natury. Otwarty umysł i serce. Wielbicielka pięknych form przekazu słowa i obrazu.
Rafał Kunaszyk – ekspert ds. edukacji i rynku pracy, współwłaściciel firm rodzinnych Eurokreator sc i Eurokreator T&C, Ekspert Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, Fundator Fundacji Forum Inteligentnego Rozwoju i Klaster Life Science, Prezes Małopolskiego Oddziału Firm Rodzinnych, moderator debat, innowator, przedsiębiorca.
14:30 - 15:30
DEBATA. Nowe przywództwo
Cechy młodego przywódcy w rzeczywistości VUCA. Charyzma, odpowiedzialność, sztuka wywierania wpływu. Jak łączyć sprzeczności: odporność, elastyczność, wrażliwość. Nowe modele zarządzania. Wyzwania dla liderów i ich zespołów. Skuteczne i inspirujące przywództwo a doświadczenie, różnice pokoleniowe, różnorodność.
Co-founder i Executive Director w Tech To The Rescue, organizacji specjalizującej się w łączeniu spółek technologicznych z trzecim sektorem. Przez 10 lat z sukcesem rozwijał startupy oraz firmy w branży technologicznej, ma bogate doświadczenie w budowaniu interdyscyplinarnych zespołów. Fascynuje go temat użycia technologii do rozwiązywania najważniejszych problemów społecznych.
Ekspert ABB w dziedzinie technologii. Od ponad 18 lat konsekwentnie buduje w firmie swoje doświadczenie projektowe, badawcze i rozwojowe. W 2019 r. objął w zarządzanie Korporacyjne Centrum Technologiczne Grupy ABB wyznaczając kierunki jego rozwoju. Jednostka ta łącząc platformy chmurowe, internet rzeczy (IoT), automatyzację i zaawansowaną analitykę danych, tworzy rozwiązania z obszaru zarządzania produkcją dla przemysłu dyskretnego, spożywczego oraz branży petrochemicznej, elektromobilności, efektywnego wykorzystania i magazynowania energii, inteligentnych budynków, a także cyfrowych rozwiązań dla jednostek morskich.
Przemysław jest współodpowiedzialny m.in. za projekty badawczo-rozwojowe, których rezultatem są produkty oraz usługi pozwalające klientom i partnerom ABB działać wydajniej, bardziej oszczędnie i ekologicznie.
Pasjonat-programista, od wielu lat zafascynowany cyfrowymi technologiami oraz definiowaniem przyszłych interfejsów i metod współpracy człowiek-maszyna, maszyna-maszyna.
15:30 - 16:00
Podsumowanie Forum
Najważniejsze trendy, poruszone tematy podczas wydarzenia, najważniejsze wątki pojawiające się w panelach. Podziękowania
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie