Europejski Kongres Gospodarczy 2023

Na drodze stabilizacji po ustępującej pandemii stanęła wojna w Europie, jej wielorakie konsekwencje oraz dynamiczne zmiany geopolityczne w świecie. To źródła wielu nowych wyzwań, o których warto rozmawiać.

Wyjątkowe warunki do takiej debaty stwarza EEC – tu, w jednym miejscu, w ciągu trzech dni odbędą się tysiące rozmów, spotkań, dyskusji – z udziałem ekspertów, polityków i przedstawicieli biznesu.

W programie XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego nie zabraknie kluczowych trendów i tendencji zmieniających gospodarkę, kształtujących jej perspektywy w zmiennym otoczeniu geopolitycznym i makroekonomicznym.

Uczestnicy Kongresu będą rozmawiać o konkurencyjności i odporności europejskiej gospodarki oraz transformacji sektora energii, w której kwestia uniezależnienia się od importu paliw i surowców nabrała w ostatnim czasie wielkiej wagi.

Dwa ważne nurty tematyczne EEC tworzą trendy transformacji – tej zielonej, ukierunkowanej na zrównoważoną i odpowiedzialną wobec przyszłości gospodarkę oraz tę cyfrową, z którą wiążą się szanse, ale także zagrożenia.

Z oczywistych względów w programie Kongresu obecny jest temat wojny w Ukrainie i jej wszechstronnego wsparcia. Solidarności z krajem, który walczy o wartości wolnego świata, towarzyszyć będzie dyskusja o przygotowaniach do odbudowy Ukrainy ze zniszczeń.

XV Europejski Kongres Gospodarczy, jego bogaty zakres tematyczny to owoc współpracy rozpoczętej jesienią ubiegłego roku. Merytoryczna propozycja Kongresu powstała w dialogu, w toku konsultacji, w cyklu wydarzeń, które złożyły się na kampanię EEC. Milowym kamieniem tych przygotowań była dyskusja programowa – EEC Trends. Kulminacja tych działań w postaci kwietniowej debaty w Katowicach pozwala na wspólne zmierzenie się z wyzwaniami i problemami.

Niezwykła skala 15. edycji Kongresu, zainteresowanie i aktywność partnerów EEC, za którą dziękujemy, świadczy dobitnie o potrzebie otwartego dialogu – tak silnej w trudnych, niestabilnych czasach.

Europejski Kongres Gospodarczy śmiało wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom.

Zapraszamy

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie