Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Adam Hirny

Adam Hirny

dyrektor, Departament Wsparcia Transformacji Energetycznej, Bank BNP Paribas

Adam Hirny jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł magistra finansów i bankowości oraz absolwentem studiów podyplomowych Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej na kierunku energetyka ddnawialna dla biznesu.

Adam Hirny rozpoczął karierę w Citibank Polska, gdzie odpowiadał za wdrażanie innowacji, a następnie rozwój produktów kredytowych dla mikrofirm.

W styczniu 2009 r. dołączył do Fortis Bank Polska SA (później BNP Paribas Bank Polska), gdzie odpowiadał za rozwój produktów finansowych dla klientów MSP we współpracy z ponadnarodowymi i krajowymi bankami rozwoju. Był odpowiedzialny za uruchomienie i zarządzanie w Banku BNP Paribas wieloma udogodnieniami dot. zrównoważonego rozwoju dla MŚP, takimi jak PolSEFF, Zielona Inicjatywa czy Pożyczka na Innowacje Technologiczne. W 2013 r. został członkiem centrum innowacji odpowiedzialnym za identyfikację i wdrażanie innowacyjnych inicjatyw w banku. W lipcu 2018 r. został powołany na stanowisko Dyrektora Biura Instytucji Finansowych i Programów Zrównoważonego Rozwoju. Na tym stanowisku odpowiadał za tworzenie i dalszy rozwój zrównoważonych rozwiązań, zielone finansowanie oraz współpracę z instytucjami krajowymi i międzynarodowymi. W październiku 2020 dołączył do Rady ds. Zrównoważonego finansowania w BNP Paribas Bank Polska SA odpowiedzialnej za różne działania na rzecz klimatu. Obecnie sprawuje funkcję Dyrektora Departamentu Wsparcia Transformacji Energetycznej, którego rolą jest m.in. rozwój mechanizmów finansowania transformacji energetycznej jak również zapewnienie niezbędnej  ekspertyzy technicznej w tym obszarze.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie