Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Cristina Ritter

Cristina Ritter

Head of Anti-Corruption and Governance, UN Global Compact

Cristina Ritter jest radcą prawnym specjalizującym się w administracji biznesowej z 18-letnią karierą zawodową zarówno w Organizacji Narodów Zjednoczonych, jak i w sektorze prywatnym. Niedawno dołączyła do UN Global Compact jako Head of Anti-Corruption and Governance (2022).

Przed objęciem tego stanowiska, Cristina Ritter pracowała od 2014 roku w Biurze Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC), gdzie na różnych kontynentach udzielała pomocy technicznej w zakresie międzynarodowych standardów i narzędzi do walki z korupcją i praniem brudnych pieniędzy, angażując się we współpracę międzynarodową i odzyskiwania majątku. Na przestrzeni lat została wyznaczona na Globalnego Koordynatora Komponentu Uczciwości CRIMJUST, flagowego programu UNODC przeciwko handlowi narkotykami, odpowiadała za Ameryki w Oddziale ds. Korupcji i Przestępczości Gospodarczej (CEB) i dwukrotnie pełniła funkcję Regionalnego Doradcy ds. Przeciwdziałania Korupcji. W tym kontekście współpracowała z izbami handlowymi, stowarzyszeniami ds. zgodności, podmiotami sektora prywatnego i firmami w ponad dwudziestu krajach w celu promowania uczciwości biznesowej. Wspierała również dialog prywatno-publiczny, doprowadzając do przyjęcia wielu polityk, ram prawnych i krajowych strategii antykorupcyjnych.

Jej formalne wykształcenie obejmuje tytuł MBA w zakresie zarządzania strategicznego (Argentyna/Francja) oraz Magna Cum Laude Degree w dziedzinie prawa i nauk politycznych (Panama). Biegle włada językiem hiszpańskim, angielskim i francuskim.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie