Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Ewa Karasińska

Ewa Karasińska

Firma: Centrum Unijnych Projektów Transportowych

Stanowisko: dyrektor, Departament Projektów Kolejowych

Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Studiów Europejskich na Wydziale Zarządzania. 

Z funduszami unijnymi w sektorze transportu związana od 2004 roku. Do 2015 roku zaangażowana we wdrażanie programów operacyjnych w sektorze transportu, nadzorując początkowo wdrażanie projektów infrastrukturalnych, następnie system przepływów finansowych i rozliczanie wydatków z KE, jako Zastępca Dyrektora w Instytucji Zarządzającej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. 

Przez rok pracowała w Banku Gospodarstwa Krajowego jako Zastępca Dyrektora w Departamencie Programów Europejskich wdrażając Kredyt na innowacje technologiczne zadedykowany dla sektora MŚP w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. 

Od 2016 roku jako Dyrektor Departamentu, współpracuje z beneficjentami w zakresie wdrażania projektów kolejowych finansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach 3 programów: PO Infrastruktura i Środowisko 2014-20, PO Polska Wschodnia 2014-2020 oraz Instrumentu „Łącząc Europę” CEF, do których dołączyły programy nowej perspektywy finansowej: Program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEniKS) na lata 2021-2027, a także Krajowy Plan Odbudowy (KPO) i zarządza pracą departamentu. 

Brała udział jako jeden z 20 ekspertów w projekcie twinningowym „Improving Infrastructure Quality through Better Planning Systems” realizowanym w 2019 roku w Gruzji. 

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie