Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Henryk Orczykowski

Henryk Orczykowski

Firma: Stalprofil SA

Stanowisko: prezes zarządu, dyrektor generalny

Absolwent Politechniki Częstochowskiej, Wydziału Elektrycznego o kierunku Elektroenergetyka. Ukończył także podyplomowe studia menedżerskie MBA w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie, a także Harzburg-Kolleg na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Posiada licencję maklera papierów wartościowych oraz międzynarodowe certyfikaty: zarządzania projektami PRINCE2 Foundation oraz zarządzania ryzykiem M_o_R Foundation.

Od początku swojej kariery zawodowej związany jest z branżą hutniczą, a od kilkunastu lat także z branżą gazowniczą. Od 1984 r. był zatrudniony w Hucie Katowice (obecnie ArcelorMittal Poland S.A.), między innymi na stanowisku dyrektora ds. restrukturyzacji i prywatyzacji. W roku 2001 pełnił funkcję prezesa zarządu Huty Metali Nieżelaznych Szopienice S.A. W roku 2002 został powołany na wiceprezesa zarządu, dyrektora ds. konsolidacji i rozwoju Stalexport Serwis Centrum SA., a następnie objął w tej spółce stanowisko prezesa zarządu, które zajmował w latach od 2004 do 2006.

Od 2006 roku do chwili obecnej związany jest ze STALPROFIL S.A., najpierw jako Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Rozwoju, odpowiedzialny za nadzór nad realizacją nakreślonej dla Grupy strategii rozwoju, a od 2021 Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny.

Przez kilkanaście lat jako Dyrektor Rozwoju oraz obecnie jako Dyrektor Generalny STALPROFIL S.A. sprawuje nadzór nad działalnością podmiotów tworzących Grupę Kapitałową, a w szczególności nad działalnością podmiotów działających w segmencie infrastruktury sieci przesyłowych gazu, w tym nad będącym liderem na polskim rynku izolacji rur stalowych - IZOSTAL S.A.

Posiada także wieloletnie doświadczenie w zakresie wykonywania czynności nadzorczych w radach nadzorczych spółek kapitałowych. Obecnie pełni funkcje Przewodniczącego Rady Nadzorczej IZOSTAL S.A., KOLB sp. z o.o., Domu Maklerskiego BDM S.A. w Bielsku Białej oraz Przewodniczącego Rady Fundacji STALPROFIL im. Jerzego Bernharda. Pełni też funkcję członka Zarządu Izby Gospodarczej Gazownictwa.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie