Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Izabela Albrycht

Izabela Albrycht

Firma: Centrum Cyberbezpieczeństwa, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Stanowisko: dyrektor

Dyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa w Akademii Górniczo–Hutniczej w Krakowie. Od grudnia 2021 r. jest członkinią Rady do Spraw Bezpieczeństwa i Obronności w ramach Narodowej Rady Rozwoju w Kancelarii Prezydenta RP. W latach 2016 – 2023 była przewodniczącą, a następnie członkiem Rady do Spraw Cyfryzacji II, III i IV kadencji przy Kancelarii Premiera Rady Ministrów. W latach 2020 - 2022 była członkinią Grupy Doradczej NATO ds. nowych i przełomowych technologii, gdzie współtworzyła koncept DIANA (Defence Accelerator Fund for North Atlantic). Za działalność w Grupie, wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej, otrzymała odznaczenie honorowe Bene Merito Ministra Spraw Zagranicznych RP.

Jest współzałożycielką Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC i członkinią jego Rady Programowej. Od 2010 do 2021 r. była prezesem Instytutu Kościuszki. W 2020 r. zainicjowała działalność Polskiego Klastra Cyberbezpieczeństwa #CyberMadeInPoland, w którym pełni funkcję przewodniczącej Rady Doradczej. Jest także współzałożycielką Women4Cyber, inicjatywy zainaugurowanej przez European Cyber Security Organisation (ECSO) w Brukseli i prezydentem polskiego oddziału Women4Cyber.

W latach 2019-2020 wchodziła w skład Global Future Council on Cybersecurity w ramach World Economic Forum w Genewie. W latach 2020 – 2022 była członkinią Zarządu DIGITAL EUROPE, aktualnie wspiera działalność tej organizacji w ramach Digital Resilience Executive Council. Od 2017 r. jest członkinią Rady Nadzorczej Asseco Poland, w 2019 roku objęła funkcję zastępcy przewodniczącego Rady Nadzorczej w spółce ComCERT, a w 2022 r. funkcję członkini Rady Nadzorczej w National Defence Systems.

Politolożka, absolwentka Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie