Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 James Hughes

James Hughes

Firma: Ambasada Brytyjska w Warszawie

Stanowisko: radca-minister

James Hughes jest Radcą-inistrem w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie. Odpowiada za kierowanie pracami Ambasady we wzmacnianiu relacji gospodarczych i handlowych między Wielką Brytanią a Polską.

James pełnił wcześniej funkcję doradcy politycznego i ds. mediów w Ambasadzie Brytyjskiej w Seulu, gdzie kierował pracami tej misji w zakresie spraw politycznych i bezpieczeństwa, mediów i spraw publicznych, a także wspierał prace Zjednoczonego Królestwa na rzecz uzgodnienia ciągłości handlowej i umów politycznych z rządem Korei Południowej po Brexicie.

W Londynie James zajmował stanowiska w brytyjskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, kierując zespołami ds. strategicznej polityki obronnej i bezpieczeństwa; partnerstwa i eksportu w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa; prawodawstwa UE, spraw instytucjonalnych i reform; oraz wdrożenie traktatu lizbońskiego UE. James był także przewodniczącym grupy roboczej ds. budowania potencjału grupy kontaktowej ds. piractwa u wybrzeży Somalii.

Przed dołączeniem do FCO James zajmował stanowiska w wielu brytyjskich departamentach rządowych, koncentrując się na polityce Unii Europejskiej. Pracował również w Komisji Europejskiej i Radzie Europy.

James ma tytuł licencjata w dziedzinie polityki i języków nowożytnych Uniwersytetu w Essex, tytuł magistra europejskich studiów politycznych i administracyjnych Kolegium Europejskiego (Brugia) oraz dyplom nauk politycznych Francuskiego Instytutu Nauk Politycznych (Sciences-Po).

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie