Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Joanna Koprowska

Joanna Koprowska

Firma: MIT Sloan Management Review Polska

Stanowisko: redaktor biznesowy

Dziennikarka, redaktorka, copywriterka, doradczyni ds. storytellingu biznesowego i komunikacji. Od ponad siedmiu lat związana z ICAN Institute, twórcą polskiej edycji „Harvard Business Review”, „MIT Sloan Management Review” oraz „ICAN Management Review”. Zwolenniczka pisania w przystępny, obrazowy sposób nawet o rzeczach trudnych i skomplikowanych. Specjalizuje się w tworzeniu treści o tematyce biznesowej i lifestyle’owej, copywritingu oraz doradztwie komunikacyjnym.

Interesują ją zagadnienia dotyczące wpływu technologii na kulturę organizacyjną, modele biznesowe, CSR, przywództwo oraz zarządzanie sobą i zespołami. Chętnie dzieli się sprawdzonymi sposobami na skuteczną komunikację – zarówno w swoich tekstach, jak i podczas warsztatów. Uszczęśliwia ją pisanie o radości pracowników, inicjatywach z zakresu rozwoju talentów i kulturze dobrostanu. Uwielbia rozmawiać z autentycznymi osobami o ich sukcesach, porażkach oraz płynących z nich wnioskach. Wspiera wszelkie inicjatywy popularyzujące kobiety w biznesie. W 2021 roku kapituła konkursu Pióro odpowiedzialności przyznała jej nagrodę główną w kategorii „Pandemia a miejsce pracy” za tekst opisujący wpływ pandemii na sytuację zawodową kobiet. Została wybrana przez Komisję Fulbrighta do udziału w programie Reporting Complexity: A Study Tour in the U.S. for Journalists from Central and Eastern Europe.

Promuje koncepcję evidence-based management – zarządzania opartego na sprawdzonych, popartych badaniami praktykach menedżerskich. Obecnie jej twórczość w różnej formie (tekst, audio, wideo) regularnie gości na łamach „ICAN Management Review” oraz „MIT Sloan Management Review”. Ma doświadczenie w przeprowadzaniu wywiadów wideo, webinariów i debat. Prowadzi autorski podcast „Sekrety Mistrzów”, w którym wraz z zaproszonymi gośćmi poszukuje recepty na sukces bez wyrzeczeń.

Wiedzę i umiejętności biznesowe zdobywała nie tylko od swoich rozmówców, ale również w ramach prestiżowych programów rozwoju ICAN Institute. Jest absolwentką takich szkoleń jak Sales Strategy ProgramTM, Strategic Leadership AcademyTM, B2B Business Development PogramTM czy Elite Leadership ProgramTM.
Przeprowadzała wywiady m.in. z prof. Amy Edmondson z Harvard Business School, Richardem Kochem, popularyzatorem reguły 80/20, Pimem de Morree’em, twórcą Korporacyjnych Rebeliantów czy Gregiem McKeownem, autorem Esencjalisty.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie