Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Kamil Sobolewski

Kamil Sobolewski

Firma: Pracodawcy RP

Stanowisko: główny ekonomista

Główny Ekonomista Pracodawców RP, uczestnik prac Rady Dialogu Społecznego, członek Rady Rynku Pracy, Komitetu Monitorującego KPO. Prezes Fundacji Instytut Pracodawców.

Ukończył studia doktoranckie w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN, studia magisterskie w SGH oraz polsko-niemieckie studia specjalne o profilu socjologiczno-ekonomicznym, współorganizowane przez uniwersytety w Moguncji i Duisburgu. Stypendysta DAAD. Wykładowca akademicki.

Przez 20 lat profesjonalny inwestor, zdał egzaminy CFA, otrzymał tytuł FRM od Global Association of Risk Professionals. W bankach i funduszach w Polsce i za granicą, dla marek takich jak Union Investment, Societe Generale, PKO BP, Citibank, Nationale-Nederlanden z sukcesami decydował o sposobie inwestowania środków o wartości sięgającej 40 mld zł, zarządzał zespołami, pełnił rolę stratega.

Poza sektorem finansowym Kamil Sobolewski zebrał doświadczenia w firmach Unilever, Volkswagen, PLL LOT, m.in. odpowiadał za strategię grupy kapitałowej, wprowadził dwie niemieckie firmy na rynek polski. Ma doświadczenie w zakresie przejęć, doboru obsady organów spółek, pełnił role prokurenta
i członka rady nadzorczej. Jest członkiem Stowarzyszenia Niezależnych Członków Rad Nadzorczych.

 

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie