Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Krzysztof Piech

Krzysztof Piech

dyrektor, Centrum Technologii Blockchain, Uczelnia Łazarskiego

Łączy naukę z biznesem. Specjalizuje się w innowacjach (blockchain, AI), kryzysach gospodarczych i polityce gospodarczej. Lubi stosować narzędzia ilościowe do rozwiązywania problemów gospodarczych (np. prognozowanie makroekonomiczne, rynków finansowych). Od 2013 r. zajmuje się zastosowaniami technologii rozproszonych rejestrów – jest członkiem kilku komitetów technicznych międzynarodowych konferencji.

Redaktor naukowy ponad 30 książek, w tym kilka opublikowanych w Wielkiej Brytanii; autor ponad stu artykułów naukowych. Był wśród najczęściej cytowanych naukowców SGH. Ekspert polskich i zagranicznych ministerstw, urzędów centralnych, władz regionalnych i partii politycznych (współautor programów dwóch partii). Odbył staż typu job-shadow u Davida Millibanda (b. minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii).

Stypendia na jednych z najlepszych uniwersytetów w Europie i Azji (UCL – Londyn, NUS – Singapur). Wykłady (w kilku krajach) dotyczące wielu aspektów makroekonomii i jej zastosowań, a także praktycznych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. Prelegent na dziesiątkach konferencji (np. w w San Francisco), w tym keynote speaker na konferencjach zagranicznych m.in. w Singapurze i Bangkoku.

Doradca strategiczny, naukowy i biznesowy startupów technologicznych (szczególnie z zakresu ICT oraz blockchain), jeden z pierwszych w Polsce (i na Ukrainie) wykładowców tej tematyki. Jest także konsultantem firm i funduszy inwestycyjnych (VC), członek kilku rad nadzorczych.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie