Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Maciej Żywno

Maciej Żywno

wiceprzewodniczący, Polska 2050

Wiceprzewodniczący Polska 2050 Szymona Hołowni, radny wojewódzki Sejmiku województwa podlaskiego. Był wojewodą podlaskim (2007-2014), I wicemarszałkiem podlaskim (2014-2018), ale także sekretarzem miasta Białegostoku, czy pełnomocnikiem prezydenta miasta ds.współpracy z organizacjami pozarządowymi (2003-2007).

Pedagog, animator społeczny,  trener organizacji pozarządowych, nauczyciel akademicki czy czynny strażak-ratownik OSP, jest ratownikiem KPP Grupy Granica na pograniczu polsko-białoruskim. Prowadzi własną działalność gospodarczą oraz Instytut Rozwoju Społeczności Lokalnej ACTIVUS.

Aktywizowanie i organizowanie społeczności lokalnej, budowanie współpracy między samorządem i organizacjami pozarządowymi to pasja, która zaczynała się w Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, gdzie wiele lat był instruktorem. Pasja ta przełożyła się na działalność w szeregu organizacji i fundacji: jest ekspertem i trenerem Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej CAL, był członkiem II kadencji Rady Działalności Pożytku Publicznego przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej.

Znajomość samorządu lokalnego począwszy od pracy w gminie miejsko-wiejskiej, prowadzenia ośrodka kultury, poprzez pracę w urzędzie miasta wojewódzkiego, szczebel samorządu wojewódzkiego, czy nadzór w ramach funkcji wojewody z nagrodą za najlepiej zarządzany urząd administracji rządowej za 2013 roku czyni to przestrzenią dużego zainteresowania oraz chęcią rozwoju obszaru administracji w Polsce.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie