Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Maia Mazurkiewicz

Maia Mazurkiewicz

Vice President, European Free Media Association, Co-founder & Head of StratComm, Alliance4Europe

Maia Mazurkiewicz jest ekspertką ds. walki z dezinformacją i zmian behawioralnych. Ma ponad 15 lat doświadczenia w zarządzaniu  politycznym, sprawach zagranicznych i komunikacji. Wierzy, że potrzebujemy zmiany w sposobie w jakim się komunikujemy, by wprowadzić więcej zrozumienia pomiędzy ludźmi.

Jest współzałożycielką Alliance4Europe, gdzie pełni funkcję Szefowej Komunikacji Strategicznej, założycielką Fundacji Future Force oraz Wiceprezydentką stowarzyszenia Free European Media. Jest również współtwórczynią inicjatywy „Wojownicy Klawiatury” w Polsce, której celem jest walka z dezinformacją w sieci. Maia jest adwokatem wyedukowanym w Polsce i Stanach Zjednoczonych.

Wspólnie z Fundacją DISARM rozwija strukturę do badania dezinformacji, która jest rekomendowana w raportach tworzonych przez NATO czy EU StratComm.

 

Współpracowała z szeregiem fundacji i organizacji pozarządowych, gdzie była zaangażowana w projekty związane z demokratyzacją czy dezinformacją – prowadząc szkolenia dla członków partii politycznych oraz przedstawicieli miast. W latach 2011-2015 pracowała w Kancelarii Prezydenta RP.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie