Europejski Kongres Gospodarczy 2023

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Y Z Ž Ż
 Marcin Lewandowski

Marcin Lewandowski

adwokat, expert w dziedzinie delegowania transgranicznego, prezes, Polish Chamber of Commerce in the Netherlands (PCCNL), prezes, PolChambers

Współzałożyciel i prezes Polskiej Izby Handlowej w Niderlandach (PCCNL.NL) oraz Federacji Polskich Izb Handlowych za granicą (POLCHAMBERS).

Absolwent warszawskiego Technikum Mechaniki Precyzyjnej i Automatyki. Po emigracji do Niderlandów zdobył tytuł magistra prawa (LLM) na kierunku Prawo Międzynarodowe i Europejskie na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Tilburgu. Przez kilka lat związany z Uniwersytetem jako pracownik naukowy.

2001-2003: prawnik w dziale fuzji i przejęć w amsterdamskiej kancelarii De Brauw Blackstone Westbroek.

2008-2013: partner-advocaat w amsterdamskiej kancelarii adwokackiej Van der Steenhoven Advocaten NV.

Od 2014: partner zarządzający w amsterdamskiej kancelarii Lewandowski Advocatenkantoor BV, blisko współpracujący z Subteno Legal (wcześniej: ZJPL International Lawyers) w sprawach dotyczących Niderlandów, Polski i Niemiec.

Członek Okręgowej Izby Adwokackiej w Haarlem, wpisany na listę zagranicznych prawników przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Ekspert w dziedzinie prawa międzynarodowego, podatków i prawa pracy oraz automatyzacji procesów administracyjnych w zakresie kadr i płac oraz compliance przedsiębiorstw operujących transgranicznie.

Od 2004 roku doradza klientom korporacyjnych w zakresie transgranicznego świadczenia usług, ze szczególnym uwzględnieniem delegowania pracowników i samozatrudnionych (w tym obywateli państw trzecich). 

Inwestor i inicjator innowacyjnych startupów związanych z automatyzacją i cyfryzacją oferujących minimalizację ryzyka compliance w zakresie wymogów stawianych przez europejskie i krajowe regulacje w zakresie Dyrektywy 97/71, prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i podatków z jednoczesnym zmniejszeniem obciążeń administracyjnych poprzez digitalizację procesów kadrowych i płacowych związanych z transgranicznym delegowaniem pracowników i samozatrudnionych.

Współautor serwisu internetowego ZZPHuis.nl oferującego platformę, która eliminuje bariery językowe, usprawnia procesy rekrutacji samozatrudnionych specjalistów przez zleceniodawców, oferując jednocześnie narzędzie eliminujące papier w zakresie zawierania umów i zarządzania projektami.

Od dziecka uprawia full-contact karate. Od 2019 roku piastuje funkcję członka zarządu International Karate Organization Kyokushinkaikan Nederland z siedzibą w Amsterdamie.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie